Skola un dakteri – arvien tālāk 3
Gunārs Laicāns: “To, kā kaimiņiem sadarboties, jānosaka pašiem iedzīvotājiem. Kas mums rūp visvairāk: kā bērnus uz skolu aizvest, kādi būs ceļi, kā pie daktera tikt. Kolkas bērni brauc uz Roju, nevis uz Dundagu, kur būtu tuvāk – cilvēki paši izvēlas, kur mācīties. Bet jūs te mudināt kaimiņam ar kaimiņieni vienā gultā gulēt – ekonomiskāk būšot!”
No zāles: dakteri tālu, uz skolu tālu jābrauc!
Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa: “Mazajām pašvaldībām pārmet, ka tās nenodrošina visus pakalpojumus. Bet veiksmīgi darbojas klientu apkalpošanas centri. Nav vērts neveselam cilvēkam braukt uz Talsiem 40 kilometrus pēc slimības lapas. Tāpēc mums ir sadarbības līgums, kur klientu apkalpošanas centrā Rojā ir nodrošināti sešu valsts institūciju pakalpojumi. Sadarbības teritorijas veiksmīgi darbojas, un nav pamata cilvēkus tracināt.”
“Ja ar satiksmes autobusu netiek pie daktera, mēs ar pašvaldības auto aizvedam uz Mērsragu. Vai kas iedzīvotājiem mainīsies uz labu, ja Mērsragu pievienos Talsiem?” vaicāja Mērsraga domes priekšsēdētājs.
“Mēs nemaz nevēlamies Mērsragu pievienot Talsu novadam,” attrauca VARAM parlamentārais sekretārs. “Mēs vēlamies, lai paši iedzīvotāji savā pašvaldībā risinātu visus šos jautājumus. Ja tas sadarbības teritoriju ietvaros darbojas, tas arī ir mūsu mērķis. Ja iedzīvotāji uzskata, ka viņu priekšsēdētājs labi pilda šo funkciju, tad mums no Rīgas nav pamata iejaukties.”
Tiesa, tie, kas piedalījās sanāksmē ar VARAM pārstāvjiem 22. novembrī Talsos par sadarbības teritoriju izveidi, atceras pavisam citu Jāni Eglītu. Toreiz viņš pēc tikšanās secinājis, ka pašvaldības nav ieinteresētas sadarbības teritoriju izveidē, solījis to ziņot ministram un atgādinājis, ka galarezultātā par to lems Ministru kabinets un Saeima.