
Viedtālrunis kļūs par digitālo asistentu 2
Konferencē uzstājās arī viens no Eiropas pazīstamākajiem futurologiem brits Rejs Hamonds, kurš izteica diezgan krasas gan sadzīviskās, gan tehnoloģiskās izmaiņas dažu nākamo desmit gadu laikā. “Pēdējo 30 – 35 gadu laikā esmu identificējis vairākas nākotnes tendences:
- Pirmkārt, globālās populācijas izaugsme. Līdz 2050. gadam pasaulē dzīvos ap 10 miljardiem cilvēku. Tas būs fenomens, kas iezīmēs 21. gadsimtu – cilvēki masveidā pārvietosies. Kustība būs jākontrolē, bet tai būs arī jāpielāgojas.
- Otrkārt, klimata pārmaiņas, jo progress, lai tās novērstu, nav pietiekami straujš.
- Treškārt, enerģijas krīze, kura tikai pieaugs. Krīze nevis tāpēc, ka būs par maz enerģijas, bet tāpēc, ka mēs būsim spiesti pāriet uz tīrajiem enerģijas veidiem. Labās ziņas ir tādas, ka šajā ziņā mums ir liels progress.
- Ceturtkārt, globalizācija. Daudzi domā, ka globalizācija ir bagāto cilvēku izraisīta nabadzīgo cilvēku ekspluatācija. Realitātē globalizācijas dēļ gandrīz divi miljardi cilvēku tikuši ārā no nabadzības sloga.
- Piektkārt, revolūcija medicīnā. Ar pārliecību varu teikt, ka tie, kas šobrīd ir 40 gadus veci, vidēji varēs nodzīvot ne tikai līdz 90, bet līdz 120 un 130 gadiem. Savukārt trīsdesmitgadnieki varēs nodzīvot līdz 140 gadiem. Kā? DNS profilēšanas un personalizētās ārstēšanas dēļ, kurā zāles būs daudz spēcīgākas nekā šobrīd. Cilmes šūnas spēs nodrošināt atbalsta orgānu – plaušu, sirds – aizvietošanu utt.
- Sestkārt, paātrināta tehnoloģiju attīstība. Viedtālrunis nākamo desmit gadu laikā kļūs par personīgo digitālo asistentu – būs nano izmēra implants tieši aiz auss, kas nodrošinās bezvadu saziņu ar visu mana ķermeņa tīklu.”
Publicitātes foto
Reklāma
Reklāma
Kā zināt, kuras nākotnes prognozes ir ticamas? Trīs vienkārši futurologu ieteikumi
“Bites” klientus no 1. jūlija gaida nepatīkamas izmaiņas
E-paraksts – laika un naudas ietaupīšanai
4G tīkls cerības neattaisno – mobilais internets nav tik ātrs, kā to reklamē
Tālrunis piesprādzēts rokai. “LA” testē viedpulksteņus
Dzīve bez pultīm un slēdžiem? Kas ir gudrā māja? Saruna ar lietuvieti Raimundu Skurdeni
Jauna spēļmantiņa ballītēm – spuldzīte un skaļrunis divi vienā!
Gudri izpētot skaitītāju, varētu ieekonomēt elektrību vairāk par 10%