Ar supermobilitātes braucienu iestartēs pilsētplānošanas pasākumu “MadCity” 0
Starptautiskā pilsētplānošanas pasākuma “MadCity Happening 2019” rīkotāji aicina visus rīdziniekus un pilsētas viesus, kuriem rūp iespēja droši, ātri un videi draudzīgi pārvietoties pa pilsētu, šī gada 16. maijā piedalīties “MadCity” supermobilitātes braucienā.
Akcijas mērķis ir parādīt Rīgas supermobilitātes iespējas un dažādo mikromobīlo (kuri mazāki par auto) transporta veidu iespējas, kā arī parādīt un pierādīt saikni starp VEF Tehnoloģiju kvartālu un Daugavas kreisā krasta “zināšanu jūdzi”.
Pulcēšanās no plkst 11:45 VEF Kultūras pils laukumā, Ropažu iela 2. Starts plkst. 12:00. Maršruta (VEF KP laukums, Brīvības iela, VEF tilts, Barona iela, 13. janvāra iela, 11. novembra krastmala, Uzvaras bulvāris, Dzelzceļa muzejs) garums ir 6,3 kilometri.
Pēc distances pārvarēšanas ap plkst. 12:45 (pēc ierašanās) Dzelzceļa muzejā norisināsies īsa preses konference par gaidāmo tuvāko divu nedēļu laikā un par par paša “MadCity” norisi 30.-31. maijā.
Supermobilitātes brauciena rīkotāji aicina dalībniekus izmantot brīvā stila apģērbu ar pavasarīgās dzeltenās krāsas piesitienu. Kā arī stingri ievērot satiksmes noteikumus.
Savukārt apkārtējo māju iedzīvotāji aicināt apsveikt brauciena dalībniekus, atskaņot mūziku un dziedāt – radīt svētku sajūtu.
Pēc “Kantar/TNS” veiktās velosipēdu un citu mikromobilitātes braucamrīku izmantošanas iedzīvotāju aptaujas rezultātiem, Rīgas pilsētas robežās ar velosipēdu pēdējo 12 mēnešu laikā pārvietojušies 23% iedzīvotāji, no tiem izteikti vairāk jaunieši vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem, attiecīgi 34%.
Savukārt, citi pārvietošanās mikro mobilitātes rīki Rīgā pagaidām nav tik populāri. Kopumā 10% iedzīvotāju Rīgas robežās pēdējā gada laikā pārvietojušies ar kādu mikrobobilitātes pārvietošanās rīku (no tiem 18% tos izmantojuši izklaides nolūkos).
Bet populārākās (tiesa izklaides nolūkos) ir pārvietošanas ar skrituļslidām – 7%.
Starptautiskais pilsētplānošanas pasākums “Mad City Happening” notiek Rīgā jau trešo gadu.
Šajā laikā tas ieguvis atpazīstamību un reputāciju kā neparastu notikumu un ideju radīšanas vieta.
Tādējādi realizējot šādus mērķus:
a) vest uz Rīgu jaunākās idejas pilsētu attīstībai;
b) sakratīt un savienot Rīgas dažādos “burbuļus” – zinātniekus, uzņēmējus, attīstītājus, vienkāršos iedzīvotājus, baņķierus, ierēdņus, informācijas tehnoloģiju speciālistus, dabas draugus, arhitektus, inženierus, māksliniekus, antropologus, politiķus un pilsētplānotājus;
c) radīt inovatīvus risinājumus Rīgas pilsētas teritorijām.
Šogad pasākums, kura galvenā tēma ir “Zināšanas un pilsēta”, norisināsies 30. un 31.maijā Daugavas kreisajā krastā, Torņakalna, Āgenskalna un Ķīpsalas apkaimēs, teritorijā, kur atrodas vairums Latvijas vadošo augstskolu un Latvijas Nacionālā bibliotēka.
Nākotnē šeit būs koncentrēti vairāk kā 30 000 studentu. Teritorijā, kas nereti tiek dēvēta par “zināšanu jūdzi”, tiek realizēta arī virkne nozīmīgu attīstības projektu, ieplānota Rail Baltica pieturvietas izveide un virkne infrastruktūras uzlabošanas pasākumu.
Pirmajā dienā, kuras laikā aktivitātes norisināsies Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, pasākuma dalībnieki piedalīsies lekcijā un diskusijās par inovāciju rajoniem, to darbības principiem un piemēriem pasaulē, kā arī diskutēs par mikromobilitāti un tās radītajām iespējām.
Dienas otrajā pusē augstskolas un uzņēmumi prezentēs savus nākotnes plānus 5 minūšu garos stāstos. Paralēli lekcijām un diskusijām notiks hakatona komandu veidošana, apvienojot vienā komandā pārstāvjus no dažādām profesijām un teritorijas iestādēm un uzņēmumiem.
Otrajā dienā hakatona komandu darbs norisināsies partneru birojos, dalībniekiem būs iespēja sazināties savstarpēji ar videoiekārtu starpniecību. Visu pasākumu tiešraidē būs iespējams noskatīties LMT Straume.
Komandas koncentrēs savu uzmanību uz šādiem jautājumiem:
– labāki savstarpējie savienojumi gājējiem, velosipēdistiem un mikrobilitātes risinājumi starp “zināšanu jūdzes” ēkām;
– regulārs prāmju savienojums pāri Daugavai – kur atrasties pieturas vietām un kā tās savienot ar konkrēto teritoriju;
– koncepcijas “Divdesmit minūtēs no jebkura biroja, dzīvokļa vai auditorijas līdz lidostai” (10 minūtes lidostas vilciena no RailBaltica stacijas + 10 minūtes mikromobilitātes) daļu izveide savienojumam ar konkrēto objektu.
Pēcpusdienā uz peldošās galerijas Noass klāja notiks komandu darbu prezentācija un uzvarētāju noteikšana no starptautiskās žūrijas, komandu savstarpējā vērtējuma un interneta balsojuma.
Noslēgumā – gada lielākā pilsētplānošanas ballīte “Uzgriez Rīgai ritmu”, kurā piedalīsies pasākuma dalībnieki un speciāli aicinātie viesi – politiķi, sadarbības partneri, uzņēmēji.
Rīkotāji paredz, ka šīgada pasākumā piedalīsies vairāk kā 300 dalībnieku no 15 pasaules valstīm, kā arī iesaistīsies visi nozīmīgākie Daugavas kreisā krasta “zinātņu jūdzes” spēlētāji (skat. pievienoto karti).
Pasākuma norisi atbalsta un tajā līdzdarbojas Latvijas Mobilais Telefons, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Āgenskalna apkaimes biedrība, Kantar, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, Preses nams, Microsoft Latvia, Mūkusalas biznesa centrs, Pro Kapital Latvia, Z-torņi, t/c Olimpija, Rīgas pilsētas arhitekta birojs, Nīderlandes vēstniecība, Ziemeļvalstu padome.
Vairāk informācijas www.madcity.lv vai https://www.facebook.com/MadCityRiga/