Procedūra ar strāvas pieskārieniem – darsonvalizācija: gan ādas slimību ārstniecībā, gan skaistumkopšanā 1
Darsonvalizāciju vispirms iepazina sievietes, jo procedūra notika skaistumkopšanas kabinetos.
Darsonvalizācija ir viena no zināmākajām elektroterapijas procedūrām, ko mūsdienās izmanto ne tikai skaistumkopšanā, bet arī ārstniecībā un profilaksē.
Procedūras laikā ar augstas frekvences elektroterapijas iekārtu ģenerē liela ātruma vibrācijas, kas maiņstrāvas impulsus pārveido siltumenerģijā. Strāvu iegūst ar speciālu aparātu. Problemātiskajai vietai pieskaras ar vakuuma jeb kondensatora elektrodu – taisnu vai liektu stikla caurulīti ar speciālu uzgali – un lēni bīda pa ādu. No elektroda uz ādu pārlec sīkas dzirksteles, tās kairina ādas receptorus un rada patīkamu durstīšanas sajūtu, vienlaikus arī nelielu siltumu.
Katra procedūra ilgst no 5–10 līdz 30 minūtēm atkarībā no apstrādājamās virsmas lieluma. Nepieciešamo skaitu nosaka ādas problēma.
! Darsonvalizācija uzlabo ādas sekrēciju un elastību, asinsriti, ja ir kāju vēnu paplašinājumi vai nedzīstošas brūces, paātrina asinsriti un uzlabo vielmaiņu, dziedē un likvidē rētas, pastiprina limfas darbību. Kā papildlīdzeklis efektīvi ārstē un mazina dermatozes, neirodermīta, dzirdes nerva neirīta simptomus, atbrīvo no blaugznām. Izmanto, ja ir atopiskais vai seborejiskais dermatīts galvas ādā un niezošās dermatozes, multifaktoriālās slimības un niezes dēļ mainās ādas struktūra (āda sabiezē, zūd elastīgums, ir traucēta ādas trofika). Šo procedūru iesaka psoriāzes un niezošu izsitumu, zemādas procesu, piemēram, sklerodermijas, gadījumā. Kosmētikā lieto, lai izlīdzinātu sīkas rieviņas un grumbas, nostiprinātu matu saknes, tonizētu ādu, likvidētu pinnes, mazinātu iekaisumu.
Klīnikas “Premium Medical” dermatoloģe Ludmila Čigorevska uzsver, ka procedūra paredzēta ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, piemēram, ar atopisko dermatītu sirgstošajiem pat no piecu gadu vecuma, ja vien bērns nebaidās no procedūras norises, jo strāvas izlādes laikā ir nelieli sprakšķi.
Pirms darsonvalizācijas ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu, dermatologu vai rehabilitologu, pat ja procedūra notiek skaistumkopšanas salonā.