Homeopātisko preparātu izgatavošanā izmanto tikai dabas vielas: minerālus, augus, sēnes.
Homeopātisko preparātu izgatavošanā izmanto tikai dabas vielas: minerālus, augus, sēnes.
Foto – Shutterstock

Ar saaukstēšanos pie homeopāta 0

No augšējo elpceļu infekcijām katrs atbrīvojas citādi. Viens lieto sintētiskos deguna pilienus, cits izkarsējas pirtiņā, vēl kāds ēd ķiplokus un dzer ārstniecisko augu tējas. Homeopātija piemērota tiem, kuriem tuvas dabiskās ārstēšanas metodes, jo ļauj organismam atveseļoties saudzīgi, bez papildu stresa.

Reklāma
Reklāma

Katram savas zāles

Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Lasīt citas ziņas

Lai sāktu ārstēšanu un piemeklētu pacientam piemērotu preparātu, homeopātam vispirms vajag ievākt pamatīgu daudzumu papildu informācijas gan par slimības izpausmēm, gan par pašu saslimušo. “Ja pacients sūdzas par klepu, ārstam jāzina, vai tas ir sauss vai mitrs, moka naktī vai dienā, vai tas pastiprinās, ienākot telpās vai iz­ejot laukā, no rītiem vai vakaros. Arī aizlikts deguns var ne tikai apgrūtināt elpošanu, bet var arī tecēt, āda zem tā var būt vai nebūt apsarkusi. Vienmēr apjautājos arī par to, no kā pacients baidās, jo bailes var būt ļoti dažādas, piemēram, no slēgtām telpām, dzīvniekiem, nezināmas nākotnes. Jāzina arī, vai cilvēks ir jutīgs pret aukstumu vai karstumu, ko viņš ikdienā ēd un no kādiem pārtikas produktiem atsakās, kādā pozā viņam patīk gulēt, vai viņš svīst tikai no fiziskas piepūles vai arī uztraukuma, vai redz sapņus, kas atkārtojas,” tikai dažus no ikdienā uzdotajiem jautājumiem min ausu, kakla un deguna (LOR) ārste, homeopāte Ilze Ābele no Kuldīgas, piebilstot, ka ne jau velti pirmā vizīte parasti ilgst vismaz stundu. Viņa teic, ka šādā iztaujāšanā nav nekā mistiska, jo sniegtās atbildes atspoguļo gan psiho­emocionālo, gan fizisko mijiedarbību ar apkārtējo vidi. Piemēram, kāre pēc šokolādes visbiežāk liecina par magnija deficītu.

Tradicionālajā medicīnā saaukstēšanos ārstē, vadoties pēc simptomiem – ja iesnas, tad pilieni, ja klepus – tad mikstūra, ja kaklā sāp vai kasās – tabletes vai aerosoli. Kā tiek piemeklēti homeopātiskie preparāti? Ārste teic, ka pacientiem, kas ilgstoši ārstējas pie homeopāta, atbilstoši viņa individuālajiem parametriem (konstitucionālajam tipam) tiek piemeklēts galvenais jeb konstitucionālais līdzeklis, kuru lieto dažādu saslimšanu gadījumā, papildinot ar citiem homeopātiskajiem preparātiem pēc vajadzības. Taču pie Kuldīgas homeopātes nereti vēršas arī tie, kas šo metodi izvēlas pirmoreiz. Pirms iesaka vienu vai otru preparātu, ārste veic pacientiem muskuļu testu. Ja zāles der, muskulis kļūst stingrāks, ja ne – vājāks. Starp citu, tāpat ārste testē arī ķīmiskās zāles, jo novērojusi, ka uz pacientu mēdz atšķirīgi iedarboties pat medikamenti ar vienu un to pašu aktīvo vielu.

Veicina atveseļošanos

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja pacients nevēlas saaukstēšanos ārstēt ar ķīmiskajām zālēm, piemeklēju homeopātiskos līdzekļus no tā klāsta, kas pieejami ikvienā aptiekā. Ar šiem kompleksajiem preparātiem var efektīvi palīdzēt gan gripas, gan citu elpceļu vīrusu izraisīto iesnu un klepus gadījumā,” saka Ilze Ābele, minot “Aflubin”, “Coryzalia”, “Influcid”,”Umckalor”.

Taupīgie latvieši neizlietotās zāles parasti noglabā nākamajai reizei. Vai arī homeopātiskos preparātus pret saaukstēšanos var lietot atkārtoti? “Var, bet ne vienmēr tie būs tikpat iedarbīgi. Pa šo laiku pacients jau būs mainījies, arī saslimšanas iemesls būs cits – nepiemērots apģērbs, pārstrādāšanās, stress. Piemēram, ģimenē piedzimst bērns, mamma ar mazo paliek mājās, bet lielie bērni dusmojas, jo jāiet uz skolu un bērnudārzu. Lai tiktu galā ar saaukstēšanos, viņiem jādod zāles ne tikai pret klepu un iesnām, bet arī kaut kas nomierinošs,” norāda ārste.

Atšķirībā no sintētiskajiem medikamentiem homeopātiskajos ir tikai dabas vielas, turklāt ļoti nelielā koncentrācijā. Vai arī tiem mēdz būt kādas blaknes? “Homeopātiskie līdzekļi nerada atkarību, tomēr daži var izraisīt alerģiskas reakcijas. Homeopātiskās ārstēšanas sākumā var būt arī slimības pa­asinājums, jo zāļu iespaidā notiek organisma attīrīšanās no sārņiem, pašatveseļošanās. Tās iedarbojas nevis fiziskā, bet informatīvā līmenī,” stāsta ārste. Vecuma ierobežojuma šo līdzekļu lietošanā nav, atšķiras tikai deva, lietošanas biežums un atšķaidījuma pakāpe. Ja preparāts piemeklēts pareizi, uz iedarbību nav ilgi jāgaida, piemēram, augstas pakāpes atšķaidījumi, kurā ir ļoti mazs izmantoto dabas vielu daudzums, iedarbojas pat 10 – 15 minūšu laikā. Taču daudz atkarīgs arī no tā, ko vēlas pats ķermenis – ātrāk atveseļoties vai paslimot, lai beidzot atpūstos.

Ārstējot saaukstēšanos, homeopātiju var apvienot ar tautas metodēm, piemēram, zāļu tēju dzeršanu, ķiploku un medus lietošanu. Taču ir dabas līdzekļi ar pretdarbību, piemēram, piparmētras, kumelītes, kampars un aromātiskās eļļas (arī kafija un “stiprās” košļājamās gumijas, kuru sastāvā daudz mentola), kas mazina vai pat neitralizē homeopātisko preparātu efektu. “Kāju sildīšana, garaiņu elpošana – lūdzu, bet kumelīšu vietā taču var dzert arī aveņu vai upeņu tēju,” iesaka ārste.

Reklāma
Reklāma

Aptiekās nopērkami arī profilaktiskie homeopātiskie līdzekļi, kurus var lietot, lai nesaslimtu ar augšējo elpceļu infekcijām, gripu, piemēram, “Oscillococcinum”, “Engystol”. Taču, pēc Ilzes Ābeles domām, lai nesaslimtu, pats galvenais ir ieklausīties sevī un savā ķermenī, rast laiku atpūtai, miegam, pastaigām svaigā gaisā un prieka mirkļiem.

Īsumā par homeopātiju

* Homeopātijā ar mazām dabiskas izcelsmes atšķaidītu un potencētu (sakratītu) zāļu devām tiek ierosināti organisma informatīvi enerģētisko struktūru regulācijas mehānismi, stimulējot ķermeņa spēju dziedināt pašam sevi un atgūt tā dabisko harmoniju.

* Hronisku saslimšanu ārstēšana ir ilgāka nekā tradicionālajā medicīnā, toties rezultāts būs noturīgs un ilgstošs. Īpaši labi homeopātija piemērota bieži slimojošiem bērniem – tiek stiprināta vispārējā imunitāte, samazinās slimošanu biežums, smagums un ilgums.

* Jāņem vērā, ka homeopātija ir individuāla, tāpēc zāles, kuras efektīvi palīdzējušas vienam, nedos gaidīto rezultātu otram, jo domātas citam cilvēkam citā situācijā.

Avots: Latvijas homeopātu asociācija

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.