“Ar “Pussy Riot” iesēdināšanu Krievijā sākās fašisms, kas noveda līdz karam!” uzskata krievu vēsturnieks 0

“Atslēgas moments, kas atveda mūs pie 2022. gada kara Ukrainā, pie fašistiska režīma Krievijā, bija 2011., 2012. gads – tieši tad notika lūzuma punkts, no kura radās šodienas Putins. Tolaik viņš stājās amatā savā trešajā termiņā,” TV24 raidījumā “Kārtības rullis” sniedz Sergejs Medvedevs, vēsturnieks, rakstnieks, “Radio Svoboda” raidījumu vadītājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Negaidīts Medvedeva prezidentūras rezultāts no 2008. līdz 2012. gadam bija “pilsētas klases” iedzīvotāju mobilizācija. Izglītotu pilsētnieku pacēlums, tādu kā Ričards Florida, par kuru rakstīja. Vara šo momentu nenokontrolēja.

Valstī bija ekonomiskās izaugsmes laiks, tas bija “treknās” Maskavas laiks, bija daļēja liberalizācija. “Tas pats kanāls, kur strādāju, Džordžij, Medvedevs tur atbrauca. Viņš teica: “Brīvība ir labāk nekā nebrīvība.” Šķiet banāli, bet Krievijā tā skanēja kā atklāsme. To saka Krievijas prezidents “Labāk brīvība!” Ak, Dievs! Kāds prieks!,” “Radio Svoboda” raidījumu vadītājs skaidro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz šī fona Krievijā bija lielas gaidas, radās pašcieņas pieprasījums, Krievijā bija savas pašcieņas rezolūcijas mēģinājums.

Tā bija 2011., 2012.gada ziema. Saharova prospekts, Balotnaja laukumā divas protesta akcijas – elite tajā brīdī nobijās, bija apjukusi.

Kas tajā laikā bija elite? Tas bija Putins, viņa administrācija. “Es domāju augstāko politisko līmeni, un tajā laikā nedaudz lielāka ietekme uz politiskajiem lēmumiem bija arī oligarhiem. Viņi Putina laikā nekad nav bijuši dominējošs spēks – Jeļcina laikā gan, kad oligarhi un bizness “rullēja”, bet ierēdņi sēdēja aizmugurē. Putina laikos tas samainījās,” rakstnieks atklāj.

Tagad “rullē” Kremlis un spēka struktūra elitē, pietuvinātie, bet oligarhi ir aizmugurējā sēdeklī un maksā naudu.

“Bet tajā laikā bija pieņemts lēmums par atbildi ar spēku, bija ļoti brutāli apspiests protests Balotnaja laukumā 2012. gada maijā. Tad arī iesēdināja Pussy Riot dalībnieces. Tad sākās Balotnaja lieta un iegriezās šīs varas mašīnas dzirnakmens un precīzi pēc 10 gadiem tas ir novedis mūs līdz tagadējam fašismam Krievijā,” Medvedevs teic.

SAISTĪTIE RAKSTI