Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns (foto – no kreisās) un Krievijas prezidents Vladimirs Putins brauc ar auto vizītes laikā Ziemeļkorejā, 2024.gada jūnijā.
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns (foto – no kreisās) un Krievijas prezidents Vladimirs Putins brauc ar auto vizītes laikā Ziemeļkorejā, 2024.gada jūnijā.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Ar naftu maksā par ieročiem un karavīriem! Krievija kopš marta Ziemeļkorejai piegādājusi miljonu barelu naftas 0

Kopš šā gada marta Krievija Ziemeļkorejai piegādājusi vairāk nekā vienu miljonu barelu (56 000 tonnu) naftas, secinājis britu pētniecības centrs “Open Source Centre”, analizējot satelītattēlus.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Kokteilis
VIDEO. “Spļāviens latviešu dvēselēs!” Cilvēkus pamatīgi satracina “Spēlmaņu nakts” priekšnesums
Lasīt citas ziņas

Eksperti un Lielbritānijas ārlietu ministrs Deivids Lemijs raidorganizācijai BBC norādīja, ka, domājams, Maskava ar šo naftu maksā Phenjanai par ieročiem un karavīriem, kurus Ziemeļkoreja nosūtījusi uz Krieviju, lai palīdzētu tai karā pret Ukrainu.

“Open Source Centre” veiktā satelītattēlu analīze liecina, ka pēdējo astoņu mēnešu laikā vairāk nekā desmit Ziemeļkorejas tankkuģu veikuši 43 reisus starp Krievijas naftas termināli Tālajos Austrumos un Ziemeļkorejas ostām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc attēliem, kuros redzami jūrā esošie tankkuģi, var spriest, ka tie uz Krieviju devās tukši un atgriezās atpakaļ piekrauti.

Pirmais reiss, ko dokumentējis “Open Source Centre”, noticis 7.martā, septiņus mēnešus pēc pirmajiem ziņojumiem par Ziemeļkorejas munīcijas sūtījumiem uz Krieviju. Pēdējais reiss bijis 5.novembrī.

“Šī pastāvīgā naftas plūsma nodrošina Ziemeļkorejai stabilitātes līmeni, kādu tā nav pieredzējusi kopš sankciju ieviešanas,” sacīja “Open Source Centre” vecākais analītiķis Džo Bērns.

Ziemeļkorejai ir noteiktas ANO sankcijas tās kodolprogrammas dēļ, un tai ir aizliegts importēt vairāk nekā 500 000 barelu naftas gadā.

Miljons barelu Krievijai ir mazs apjoms. Pēc oficiālajiem datiem, tā dienā iegūst apmēram desmit reizes vairāk naftas.

Krievijas Ārlietu ministrija neatbildēja uz BBC lūgumu komentēt “Open Source Centre” secinājumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.