Joprojām populārā mīlestības dziesma “Ar mīlestības pinekļiem” savulaik tapa “normas izpildei” 0
Gunārs Jākobsons, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2
Laiks, kad pilnā sparā zied tulpes, narcises, maijpuķītes un citi pavasara ziedi, ir tas brīdis gadā, kad, šķiet, viskošāk gaisā virmo arī mīlestība un kaisle. Atveras it viss – gan daba, gan cilvēku sirdis. Tieši tāpēc Ivara Vīgnera un Jāņa Petera dziesma “Ar mīlestības pinekļiem” laikam būs vispiemērotākā mūsu nākamajam “Dzintara dziesmas vēsturē” stāstam.
To sākotnēji izpilda Ingus Pētersons, kurš vairākkārt godam startējis “Mikrofona” aptaujas koncertos, un dziesma “Ar mīlestības pinekļiem” bija 5. vietā 1981. gadā. Toreiz “Mikrofons” bija vienīgais profesionālais konkurss, un Ingus kā konservatorijas students to gaidījis ar lielu nepacietību. Kaut arī arvien vairāk sācis domāt par nopietno mūziku, “Mikrofona” koncertos viņš piedalījies ar lielu patiku, un vēl joprojām atceras tos ar pietāti un nostaļģiju.
Ivaru Vīgneru un Ingu sākotnēji vienoja radio un televīzija. Ivars strādāja Latvijas Televīzijas un Radio simfoniskajā orķestrī gandrīz gadsimta ceturksni pēc Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas pabeigšanas. 1981. gadā tur sāka strādāt arī Ingus Pētersons, kuru vienoja ļoti ciešas mākslinieciskās saites ar Ivara tēvu Leonīdu Vīgneru. Toreiz solista norma mēnesī bija iestudēt astoņas dziesmas. Viena no šīm normas dziesmām bija arī “Ar mīlestības pinekļiem”.
Interesants ir stāsts par to, kā tapa dziesma “Ar mīlestības pinekļiem”. Ingus vairākas dienas pirms dziesmas pirmā ieraksta pavadīja Vecpiebalgā pie draugiem un bija pazaudējis balsi. Tā arī atbraucis uz Rīgu un dziesmu ierakstījis. Tāpēc sākotnēji tā skanēja sēcošā balsī. Tagad jau tā ir pārrakstīta vairākkārt, arī citu mākslinieku izpildījumā, piemēram – Andra Ērgļa, “Greizā ratiņa” u.c. Arī pats Ingus vēl 2005. gadā ierakstīja daudzas savas dziesmas atkārtoti kopā ar orķestri, tai skaitā arī dziesmu “Ar mīlestības pinekļiem”.
Dziesma ir romantiska un liriska, melodija ir lēnā tempā, un tā joprojām ir viena no iemīļotākajām mīlestības dziesmām, ko bieži izvēlas kāzu repertuāram. Dziesma atgādina, ka pat vislielākajam skeptiķim agri vai vēlu nākas atzīt – no mīlestības pinekļiem neviens vēl nav izsprucis. Un kāpēc gan vairīties šo saldo zelta važu?!
Novēlu ikvienam izbaudīt pavasari un piedzīvot sodu, ko sauc par mīlu kvēlu.
Bet tikmēr labākās tradīcijas Latvijas iemīļotākās mūzikas žanrā turpina kopt “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja. Tajā mūzikas mīļotāji katru mēnesi izvēlas populārākās dziesmas, bet noslēguma balsojumā nosaka melodijas, kas kļūst par daļu no latviešu kultūras mantojuma. Savukārt LNT un Latvijas Radio 2 raidījumi “Dzintara dziesmas” pulcē pašmāju mūziķus, padarot ikvienam pieejamas tautā iemīļotākās dziesmas un stāstus par tām. Latvijas Radio 2 rubrikā “Dzintara dziesmas vēsturē” var dzirdēt arī stāstus par melodijām, ar kurām kopā auguši un savu muzikālo pieredzi krājuši daudzi latvieši un kuras joprojām ir nozīmīgas mūsu ikdienā.