Ar masku pret bronhītu 0
Anatolijs Timofejevs ilgus gadus cenšas sadzīvot ar hronisku bronhītu. Nesen atklājis, ka var sev palīdzēt ar aromterapiju. Un izdomājis, kā to paveikt labāk.
Agrāk bronhīta uzliesmojuma brīžos glābies ar inhalācijām, tām lietojis speciālo inhalatoru ar kompresoru. Pēdējā laikā elpojis tikai fizioloģisko šķīdumu. Gan mediķi to ieteikuši, gan pats pārbaudījis, ka palīdz labi. Tomēr allaž prātojis arī par citiem variantiem.
Anatolijs nu jau 19 gadus ir pelnītā atpūtā, iznāk vairāk laika aizdomāties par veselību. Daudz lasījis par aromterapiju, cik labvēlīgi tā iedarbojas uz organismu. Sācis apsvērt, ka tā varētu derēt arī viņa kaitei. Tikai kā aromterapiju vislabāk īstenot?
Ieteikumi bijuši, piemēram, miega uzlabošanai spilvenam uzpilināt lavandas eļļu. Lai atvieglotu elpošanu, varētu rīkoties līdzīgi.
“Taču naktī es grozos – tātad neuztveršu aromātu visu laiku vienādi. Vai tad lai noziežu visu spilvendrānu ar eļļu? Iedomājos par respiratoru, ko izmanto celtnieki. Šādi aromātiskās vielas visu laiku būtu tuvāk degunam un sejai. Izmēģināju. Ideja darbojās!”
Dara tā
* Iegādājas pretputekļu respiratoru ar vārstuli. Tā iekšpusi saslapina ar 3–5 pilieniem dižegles eļļas un, jūtot pirmos bronhīta simptomus, uzliek uz sejas. Šādā aromātiskā maskā pavada no pusstundas līdz stundai, var staigāt arī ilgāk. Kļūst vieglāk elpot, klepus mazinās.
* Labi palīdz arī citas skujkoku eļļas, tāpat piparmētras (tikai to vajag ļoti maz, pietiek ar pilienu) un eikalipta.
* Sākumā respiratoram bieži pārtrūkusi gumija. Anatolijs nopirka parasto ieveramo bikšu gumiju un piešuva ražotāju piedāvātās vietā.
* Rudenī un pavasarī kaite paasinās, aromterapija jāveic gandrīz katru dienu, respirators drīz vien kļūst netīkami netīrs. Mazgāt to nedrīkst, bet var atļauties nopirkt jaunu, jo tas nemaksā dārgi.
* Maska lieti noder arī mājas darbos. Nesen bija jāsakopj kamīns, abi ar mazdēlu uzlikuši respiratorus un ķērušies klāt ne pārāk tīrajam pienākumam.