Ar ko saistīti lielākie riski? Vai dienesti ir gatavi 9. maija notikumiem? 0
Tuvojoties 9.maijam, par dienestu gatavību šai dienai TV24 raidījumā stāsta 13. Saeimas deputāts (a/P!), Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Šteins.
Viņš atzīst, ka lielākie riski saistās ar masveida pulcēšanos, nelikumīgu pulcēšanos, nepieteiktiem pasākumiem, kas varētu pulcināt lielu skaitu cilvēku.
“Šajā situācijā ir svarīgi saprast, ka 9.maijs šogad ir sēru diena, virkne pasākumu pie pieminekļiem nav atļauti,” atgādina deputāts.
Viņš stāsta, ka Valsts policija ir izstrādājusi nopietnu plānu, gan rīcībai Rīgā, gan reģionos, tostarp Latgalē.
Šteins atklāj, ka Latgales reģionā policija pastiprinājusi savu kapacitāti no citām Latvijas teritorijām, lai varētu rīkoties ātri un izlēmīgi, pēc iespējas cenšoties novērst visāda veida provokācijas un iespējamos pārkāpumus.
“Līdz ar to mēs esam gatavi – policija visur būs,” uzsvēra Iekšlietu ministrijas pārstāvis. Vienlaikus viņš aicina cilvēkus nepulcēties 9.maija pasākumos.
Jau vēstīts, ka deputāti šī gada 9.maiju noteikuši par Ukrainā bojā gājušo upuru piemiņas dienu. Šajā piemiņas dienā pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.
Tāpat šajā dienā valsts un pašvaldību iestādes publiskus izklaides un svētku pasākumus nerīkos un arī pašvaldības neizsniegs atļauju publiska pasākuma rīkošanai.
Noteikts, ka pašvaldība ir tiesīga pieņemt lēmumu aizliegt sapulces, gājiena vai piketa norisi.