Ar ko cienāt foreles 0
Vai varavīksnes foreles drīkst piebarot ar samaltām zivīm? GUNTIS JELGAVAS NOVADĀ
Barot foreles ar gaļas mašīnā samaltām jūras un saldūdens zivīm ir diezgan riskanti, jo neapēstā barība siltā laikā (īpaši vasarā) ir labvēlīga vide baktēriju attīstībai. Tās veicina slimību izplatību dīķī. Zemnieku saimniecības “Meļķerti” īpašnieks, biedrības “Inčukalna zivsaimnieki” priekšsēdētājs Juris Liepiņš atzīst – arī viņš savulaik neveiksmīgi izmēģinājis šādu piebarošanu (tādējādi ūdenskrātuvē aizgāja bojā ap 300 kg zivju). Tad jau labāk virs ūdens sietā izlikt kādu nomedītu meža dzīvnieku, iesaka zivkopis. Vasarā tur ļoti ātri savairosies mušu kāpuri – tie birs dīķī un būs laba barība gaļēdājzivīm. Protams, ne katram šāds paņēmiens šķitīs pieņemams…
Lielākā dīķa platībā foreles var arī nepiebarot, tās var iztikt ar dabisko barību, ko sameklē pašas. Tomēr, lai palielinātu produktivitāti, dīķī pie forelēm der ielaist sīkās, mazvērtīgās zivtiņas, piemēram, mailītes. Foreles, būdamas plēsējzivis, labprāt izmantos šo dzīvo barību. Visintensīvāk foreles barojas, kad ūdens temperatūra ir ap +15 °C.
Juris Liepiņš pašlaik foreles audzē 1,5 ha platībā, bet pārējos dīķos (tie aizņem 5 ha) mīt karpas, līdakas, līņi, karūsas. No maija līdz oktobrim (ja nav ledus, arī novembrī) zivkopis foreles baro divreiz dienā ar speciālu grimstošo barību, kuras sastāvā galvenokārt ir zivju milti un liellopu asinis. Barībai nav pievienota krāsviela, tāpēc “Meļķertu” forelēm gaļa ir dabiskā krāsā, nevis oranžsārta, kāda uz maizītēm varbūt izskatītos apetītlīgāk. Tas, protams, ir gaumes jautājums.