Foto-LETA

Ar ko apstrādāt ozolkoka stabus? 0

“Ar ko labāk apstrādāt 10x10cm ozolkoka stabus – ar bitumu vai antiseptiķi? Visu daļu, kas būs zemē, vai tikai joslu, kas saskaras ar zemi?” 
Oskars Jansons Kuldīgas novads

Reklāma
Reklāma

 

“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
“Neizslēdzu, ka tiks ierosināta lieta par novešanu līdz pašnāvībai.” Anna Sedokova tikusi intervēta saistībā ar Jāņa Timmas aiziešanu mūžībā 25
Lasīt citas ziņas

Koksnes piesūcināšanu ar aizsarglīdzekļiem sauc par impregnēšanu. Arī antiseptiku impregnēta materiāla kalpošanas laiks pieaug vairākas reizes, jo tas pasargāts no pārmērīga mitruma, pelējuma, parazītiem, sēnītēm, kaitēkļiem.

– Vispiemērotākais zemē rokamu ozola stabu impregnēšanai būtu mūsu Erlits N. Šo antiseptiķi var vienkārši vairākas reizes uzklāt ar otu, tomēr labāk koksni kārtīgi piesūcināt, iegremdējot šķīduma vannā uz stundām trim. Pēc tam materiālu piesedz, aizsargājot no straujas izžūšanas, un notur vairākas dienas, lai konservants koksnē viscaur izplatās. Tad izžāvē un ierok zemē, – iesaka SIA ZRK “Relika” pārdošanas speciāliste Regīna Bormane.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Tradicionāla šādu ozolkoka stabu aizsardzības metode ir virsmas apdedzināšana, līdz parādās pārogļošanās pazīmes. Jāapsvilina visa zemē iegremdējamā daļa un vēl vismaz 20 cm virszemes daļas, kura ir visvairāk apdraudēta, – iesaka tradicionālās celtniecības eksperts Ojārs Skujiņš.

Stabus rok dažādās augsnēs, tomēr vislabāk, ja tiem apkārt ir rupja grants, kas ātrāk novada mitrumu. Pēc principa – dubults neplīst – apdedzinātu ozola stabu var vēl papildus apstrādāt ar Erlitu-N.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.