Bērnu atdošana geju pāriem 19

Sociālajos tīklos bieži lasāmi apgalvojumi, ka bērnus atņemot tādēļ, lai atdotu geju pāriem, vai tādēļ, lai adoptētāji varētu nopelnīt, jo par to tiekot maksāta liela nauda. Lielbritānijā, kā zināms, valdība maksā dāsnus bērnu pabalstus par visiem bērniem, tādēļ baumas par vēlmi saņemt naudu, adoptējot bērnu, varētu būt taisnība. Iespējams, ka arī kāds geju pāris ir spējis adoptēt bērnu, taču Lielbritānijā adoptētāju ģimenēm ir ļoti stingri noteikumi, tos ir grūti izpildīt. Apvienotajā Karalistē geju un lesbiešu laulības legāli atzītas tikai nesen, šie cilvēki savu orientāciju ikdienā neafišē, jo sabiedrības attieksme nav viennozīmīgi pozitīva. Tāpat Latvijā ir dzirdētas baumas, ka bērnudārzos mazos britus māca kļūt par gejiem. Zinot sociālo dienestu centību un pilsoņu tieksmi sūdzēties, var pilnīgi droši apgalvot, ka “geju” mācību diena bērnudārzam būtu pēdējā. Lai arī briti pasaules acīs vēlas izskatīties ļoti progresīvi, realitātē lielākā daļa sabiedrības ir ārkārtīgi konservatīva.

Reklāma
Reklāma

Vai Latvija palīdz?

TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Problēmu gadījumā tiesas darbiniece Elīna iesaka būt ārkārtīgi uzmanīgiem. Ja angļu valoda nav pietiekami augstā līmenī, tad nepieciešams pieprasīt tulku, tāpat nekādā gadījumā neparakstīt neko, kas nav līdz galam saprotams. Sociālie dienesti bieži apmāna vecākus, solot, ka, labprātīgi parakstoties par bērna atdošanu, to dabūs atpakaļ nākamajās dienās. Taču tie ir salti meli, tā nekad nenotiek. Vislabāk meklēt jurista palīdzību. Konsultāciju par vispareizāko rīcību sniedz arī Latvijas vēstniecība Londonā gan pa telefonu, gan elektroniski. Diemžēl Latvijas vēstniecībai nav tiesību iejaukties citas valsts tiesu, policijas un tiesību aizsardzības iestāžu darbībā, vēstniecība arī nevar sniegt juridisku konsultāciju.

“Saņemot šādu informāciju no Lielbritānijas sociālajiem dienestiem, pārsūtām to kompetentajām iestādēm Latvijā (Tieslietu ministrijai un bāriņtiesām), kas meklē, sazinās un izvērtē bērnu radus Latvijā, lai skaidrotu, vai kāds ir gatavs uzņemties bērnu aprūpi Latvijā, ja to nav spējīgi darīt vecāki,” teikts Latvijas vēstniecības sagatavotajā materiālā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Īpaši Latvijas vēstniecība vēlētos atgādināt: “Svarīgi ir apzināties, ka, ja Latvijas ģimene ar bērniem ir pārcēlusies uz dzīvi Lielbritānijā, tad dzīve ir jāpakārto Lielbritānijas likumdošanai arī bērnu aprūpes jautājumā.”

Un ko par to visu saka britu valsts iestādes? Neko, jo saistībā ar nepilngadīgajiem nekas netiek izpausts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.