“Balttour 2017”: Trinidada un Tobago, garīgais tūrisms un ledus skulptūra telpās 0
No 3. līdz 5. februārim Ķīpsalā nu jau 24. reizi notiks Starptautiskā tūrisma izstāde gadatirgus “Balttour”, kurā tradicionāli piedalīsies tūrisma pakalpojumu sniedzēji no visiem Latvijas novadiem un šogad arī 40 pasaules valstīm.
Neparastie galamērķi
Pirmo reizi Ķīpsalā varēsim sastapt Karību jūras salu Trinidadas un Tobago pārstāvjus, kuri atklās kādreizējās Kurzemes hercoga Jēkaba kolonijas dabas jaukumus un latviešu pēdas tajā. Arī trīs Āzijas valstis – Butāna, Indonēzija un Nepāla – nekad agrāk nav piedalījušās “Balttour” izstādē. Acīmredzot tas ir mūsu kalnos kāpēju nopelns, kurus gadiem ilgi pievilcis pasaulē augstāko kalnu masīvs ar Everestu un kāpšanas iespējām tā pakājē. Pēc vairāku gadu pārtraukuma izstādē varēs iepazīties ar Armēnijas un Lielbritānijas piedāvājumiem, bet atkārtoti piedalās tādas eksotiskas valstis kā Kuba, Taizeme, Taivāna un Itālija, kas mēģinās kliedēt bažas par drošību pēc postošajām zemestrīcēm pērnruden un šā gada sākumā. To pašu centīsies darīt arī Ēģipte, kas atkal piedalīsies ar lielu stendu, uzsverot, ka joprojām vēlas, lai tūristu plūsma no Latvijas nemazinātos.
Lietuva un Igaunija – plaši pārstāvētas
Ierasti kuplā skaitā būs pārstāvēti mūsu dienvidu un ziemeļu kaimiņi Lietuvas un Igaunijas tūrisma uzņēmumi – pavisam 37. Kā viņi atzinuši izstādes rīkotājiem, Rīgā notiekošais tūrisma gadatirgus tomēr esot pārāks par pašmāju izstādēm gan piedāvājuma, gan apmeklētības ziņā. Turklāt pēc statistikas viņiem latviešu tūristi ir viena no lielākajām auditorijām, tādēļ arvien vairāk tūrisma materiālu top latviešu valodā.
Īpaši iecienīts pēc rekonstrukcijas ir delfinārijs un pērnvasar atklātais jūras lauvu šovs Kuršu kāpā pie Klaipēdas un Tartu zinātnes centrs AHHAA, bet šogad to apmeklējuma ziņā pat varētu pārspēt jaunais Igaunijas nacionālais muzejs, ar kura modernajām iespējām publika tiks iepazīstināta “Balttour” izstādē.