Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvijas ieslodzījumu vietās pieaug neapmierinātība ar ilgstošajiem kovidierobežojumiem 17

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Kā žurnālists pats attālinātajās tiesu sēdēs esmu dzirdējis ieslodzīto neapmierinātību ne tikai par to, ka nav iespējams klātienē tikties ar tuviniekiem, bet arī ar advokātiem. Nav apmierināti arī advokāti.

“Man nākas aizstāvēt tiesās cilvēkus, kurus pat redzējis neesmu, tikai runājis pa telefonu. Piemēram, 11. janvārī bija nozīmēta tiesas sēde, kurā cilvēku apsūdz pēc smaga pedofilijas panta. Pētot lietas materiālus, es redzu daudzas apšaubāmas lietas. Man klients noteikti jāsatiek, jāredz, jāsajūt, lai saprastu nianses, bet es to nevarēju,” saka advokāts Armands Stumbergs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā paskaidroja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka p.i., priekšnieka vietniece pulkvežleitnante Tatjana Trocka, līdz 21. janvārim karantīna ir noteikta Rīgas Centrālcietumā un Jelgavas cietumā. Līdz šim datumam visās ieslodzījuma vietās ir ierobežotas satikšanās, kā arī izglītības, resocializācijas, nodarbinātības un brīvā laika pavadīšanas pasākumi. Ir pārtraukta arī ieslodzīto laulību reģistrācija un ģimenes dienu organizēšana.

“Ieslodzījuma vietas ir paaugstināta riska zona, jo šeit infekcija var izplatīties daudz straujāk nekā sabiedrībā kopumā. Tāpēc arī, balstoties uz epidemioloģisko situāciju valstī, valdības noteikumiem, kā arī kovidinfekcijas paveidu deltas un omikrona straujo izplatību, Ieslodzījuma vietu pārvalde visās ieslodzījuma vietās ir noteikusi ierobežojumus.

Viens no lielākajiem inficēšanās riskiem ir trešo personu kustība uz ieslodzījuma vietu, tādēļ virkne ierobežojumu šobrīd attiecināti uz cietumu apmeklētājiem. Šie ierobežojumi ieslodzījuma vietās ir spēkā no 2021. gada 20. oktobra. Cietumos, kuros ir izsludināta karantīna, sazināšanās ar advokātiem un juristiem notiek attālināti. Kur nav karantīnas, tur var izmantot īslaicīgās satikšanās telpas, kur ir sadalošais stikls,” teic T. Trocka.

Advokāti ar ieslodzītajiem varot sazināties telefoniski, tāpat izmantot “Skype”, vēstuļu saraksti, ja tas konkrētiem ieslodzītajiem atļauts.

Stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi, ierobežojumi, lai novērstu infekcijas nokļūšanu cietumos, bija spēkā arī no 2020. gada 14. oktobra līdz 2021. gada 1. jūlijam, pēc kā ieslodzītajiem bija tiesības izmantot neizmantotās īslaicīgās un ilgstošās satikšanās ar radiniekiem un citām personām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.