Ar homeopātiju pret saaukstēšanos. Precīzi piemeklēta, palīdz ātri 0
Kad piemeklējusi augšējo elpceļu infekcija, risinājumi ir dažādi: gaidīt, kamēr tā pāries, lietot ķīmiskus medikamentus vai arī izvēlēties saudzīgu ārstēšanos ar homeopātiskiem līdzekļiem. Kas par tiem būtu jāzina?
Daudziem slimības viegli līp klāt un grūti padodas ārstēšanai pastāvīga stresa dēļ, kas nozīmē, ka pastiprināti izdalās virsnieru hormoni, radot organismam papildus slodzi. Tādā stāvoklī, ja kāds uzšķauda vai gadās sakarst un atdzist, nav nekāds brīnums, ka drīz vien parādās saaukstēšanās pazīmes.
Iedarbojas ātri
Ja pie homeopāta ierodas pacients ar akūtu strutainu angīnu, viņam var palīdzēt tūlīt. Ja gadījumā izvēlētais preparāts nav efektīvs, tas jāmaina.
“Akūtā situācijā homeopāts nemeklēs katram pacientam viņam piemērotu galveno jeb konstitucionālo preparātu, bet dos zāles pret pašreizējo slimību un aicinās uz atkārtotu konsultāciju pēc nedēļas vai desmit dienām. Nereti, atrisinot šo problēmu, parādās kāda cita, kuru saaukstēšanās bija piesegusi,” atzīst homeopāte Anna Kaļķe.
Lai bieži neslimotu ar saaukstēšanos, nepieciešams norūdīties, kas jāsāk nevis tagad ziemā, bet gan vasarā. Kā palīglīdzekli imunitātes stiprināšanai var izmantot arī homeopātiskās zāles.
Saaukstēšanās un arī citu slimību profilakses gadījumā svarīgi gādāt par pilnvērtīgu uzturu. Ārstes vērotais liecina – pat pārtikušās ģimenēs bērni ne vienmēr ēd pietiekami daudz dārzeņu un augļu. Lai nesaaukstētos un arī tad, ja slimība tomēr jau skārusi, īpaši svarīgi uzņemt C vitamīnu, ko satur skābēti kāposti, mežrozīšu paaugļi, upenes, dzērvenes, paprika, citroni, kivi.
Nelielu temperatūru – nenodzīt!
Ja ir gripai līdzīgi simptomi – augsta ķermeņa temperatūra (ap 39 °C), sauss klepus, nespēks, galvassāpes, homeopātiskos preparātus ieteicams šķīdināt ūdenī, lai tie ātrāk iedarbotos. Efekts būs jūtams jau pēc 15–20 minūtēm.
Lai izvēlētos atbilstīgāko preparātu, homeopāts ņem vērā, vai slimnieks ir sārts vai bāls, vai viņš svīst vai arī āda ir sausa, kā slimība sākusies un kādi ir papildu simptomi.
Kā uzsver Anna Kaļķe, aplami ir censties nodzīt temperatūru, kas nepārsniedz 38,5 °C, jo tā nodrošina organisma aizsargreakciju un palīdz ātrāk izveseļoties. Pret to cīnoties, slimība var ievilkties. Tikai no 38 °C temperatūras organismā sāk aktīvi veidoties antivielas pret vīrusiem.
Raksturīgs simptoms, kas liecina, ka iekaisums izplatās uz pieres dobuma pusi, ir nepatīkama sajūta, liecot galvu uz leju, spiediens uz pieri un deguna sakni – vietu, kur atrodas briļļu lociņš. Tad parasti lieto Merkura preparātus, kuriem piemīt stipra pretiekaisuma darbība.
Reizēm jālieto antibiotikas
Ja nav laika vai iespēju apmeklēt homeopātu, saaukstēšanās gadījumā var izlīdzēties ar rūpnieciski ražotajiem homeopātiskajiem kompleksajiem preparātiem, kas satur pret konkrēto slimību biežāk lietojamās vielas. Ja, piemēram, piektdienas vakarā sāk sāpēt kakls un pie homeopāta nav iespējas tikt, jebkurā aptiekā var nopirkt Tonsilotren vai Angin-Heel. Taču, ja šie preparāti nepalīdzēs, var arī gadīties, ka ārsts izrakstīs antibiotikas.
Klepus gadījumā ir būtiski noteikt tā veidu. Ja tas ir sauss, palīdzēs Drosera komplekss, ihtiola kompleksa pilieni un Bronchalis-Heel tabletes.
Ja ir iesnas, lietojami Euphorbium deguna pilieni. Elpošanu pirms gulētiešanas atvieglos melnā plūškoka graudiņi, lai deguna gļotādu nevajadzētu pakļaut hormonālo pilienu iedarbībai. Var izlīdzēties arī ar Sinupret sūkājamajām tabletēm.
“Arī homeopātijā ir antibiotikām līdzīgas iedarbības preparāti, taču tie mikroorganismus nenogalina. Slima cilvēka organismā jau tāpat ir intoksikācija, turklāt to izraisa arī preparāti, kas iznīdē mikrobus, kuri no organisma uzreiz nepazūd. Kamēr tie tiek atindēti un izvadīti, rodas papildu intoksikācija, tāpēc slimību ir grūtāk pārciest,” skaidro homeopāte.
Tomēr ir gadījumi, kad jālieto ķīmiskie medikamenti, to skaitā antibiotikas. Ja kāds cits ārsts izrakstījis pacientam antibiotikas, viņa necenšas pierunāt tās nelietot. Ja pēc noteikta laika simptomi nemazinās vai pat kļūst sliktāk, tad iesaka lietot šīs zāles, nepārtraucot arī homeopātisko medikamentu uzņemšanu, jo katras darbojas savā lauciņā. Bieži vien, lietojot homeopātiskos preparātus, iespējams samazināt ķīmisko preparātu devu, skaidro Anna Kaļķe.
Zāles citai reizei
Katram organismā ir sava vājā vieta un savs slimošanas veids. Kādam saaukstēšanās izpaužas galvenokārt ar iesnām, citam ar kakla sāpēm un klepu. Homeopāta pacienti ar saaukstēšanos slimo reti. Tikko parādās kāds simptoms, pie rokas ir aptieciņa. Katrs sirgst apmēram pēc viena algoritma, tāpēc homeopātiskās zāles ir vērts saglabāt citām slimošanas reizēm.
Izņēmums ir vienīgi tā sauktie reprinti – tukšie graudiņi, uz kuriem ārsts ar Folla vai biorezonanses aparātu pēc mātes preparāta parauga ir pārrakstījis informāciju. Tie ir derīgi tikai 40 dienas un jāglabā folijā, lai būtu maksimāli atdalīti no apkārtējās informācijas. Tos nedrīkst turēt blakus mobilajam telefonam un televizoram, kā arī saules gaismā. Taču, ja zāles gatavotas, tradicionāli šķaidot un sakratot, to glabāšanā īpašu ierobežojumu nav.
UZZIŅA
• Ārstējot saaukstēšanos, svarīgi zināt, vai bērniem nav adenoīdu, kuri uztur hroniskas deguna problēmas, jo tad nepieciešama atšķirīga ārstēšana.
• Homeopātisko preparātu iedarbību neitralizē piparmētra un alus. Kafiju nav ieteicams dzert agrāk kā stundu pēc graudiņu lietošanas.