Foto – Shutterstock

Ar dzimtas karogu. Īpašā rubrika par kuplām dzimtām 0

Prieks par daudzajām saņemtajām vēstulēm, kurās rakstīts par dzimtu salidojumiem! “Latvijas Avīze” tās publicēs gan savās lappusēs, gan portāla “LA.lv” īpaši izveidotajā sadaļā “Dzimtu salidojums”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Elīna Jegorova: “Ar savu senču dzimtu pētīšanu nodarbojos kopš 2008. gada. Paralēli veidoju savu jau aizsaulē esošo vecvecāku, manas māmiņas tēta Jāņa Pavāra un māmiņas mammas Elvīras Piebalgs dzimtu kokus. Šogad daudz laika pavadīju Viļņā, izzinot Piebalgu dzimtas saknes Lietuvas Valsts Vēstures arhīva dokumentos. Uz Viļņu devos tāpēc, ka mūsu Piebalgu dzimtas saknes meklējamas Bauskas novada Brunavas pagasta Budbergā, kas no 18. gs. b. līdz 20. gs. s. atradās Viļņas guberņas un vēlāk Kauņas guberņas Biržu apriņķī. Šogad 9. jūlijā manas vecmāmiņas Elvīras, dzim. Piebalgs, Pavāres mājās, Vecumnieku novada, Bārbeles pagasta “Veldzēs”, pulcējās Piebalgu dzimtai piederīgie. Es un mana māmiņa, Bārbeles pagasta bibliotēkas vadītāja Brigita Krauze, bijām šīs tikšanās organizatores. Salidojuma dienā mastā uzvijās šim notikumam īpaši darināts karogs, kura idejas autore ir mana māmiņa. Mastā to pacēla mans jaunākais dēls Toms un manas vecmāmiņas Elvīras brālis Julians Piebalgs, kura ģimene saietā tika pārstāvēta četrās paaudzēs.” Elīna akcentē domu, ka viens no lielākajiem saieta ieguvumiem ir apziņa, ka ģimene spēj vienoties idejās, pacietībā, spēkā un mīlestībā, lai taptu kaut kas skaists, vērtīgs. Tas ir enerģijas avots, kas baro mūsu dvēseles, tā ir apzināšanās, ka mūsu mājas ir tur, kur ir mūsu sirds – Latvijā.

Ina Sēle (dzim. Gasiņa) raksta, ka viņas dzimta pulcējusies nesen – 29. jūlijā: “Kopā sanācām pirmo reizi, jo tikai tagad pēc dažu gadu darba izdevās izveidot visaptverošu dzimtas ciltskoku (drukātā formā – rulli 9,5 m garumā). Dzimtas pirmsākumi meklējami Jēkabpils un Ilūkstes apriņķos. Vieni zari par otru esamību nemaz nezināja. Ciltskoks ir 9 – 10 paaudzēs, un darbs pie tā papildināšanas vēl turpināsies, jo visi Gasiņi vēl nav apzināti. Pirmajā reizē Jēkabpils novada Leimaņu Tautas namā sapulcējās 33 Gasiņu pēcteči, vairākums zaru tika pārstāvēti. Jaunu radu meklēšanā sevišķi noderēja sociālie tīkli, informācija internetā (Google, vecie laikraksti), digitalizētie u. c. arhīva materiāli. Tālākā tikšanās tradīcija ir iedibināta.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.