foto: facebook.com

Ar balzāma palīdzību. Kā Rīga un Minska ieguva 2021. gada pasaules čempionātu 4

“Balsojumā ļāva uzvarēt daudzi faktori, arī tas, ka mums trīs dienas bija izcils stends ar maizītēm, balzāmu un alu,” tā, komentējot iegūtās tiesības 2021. gadā rīkot pasaules čempionātu Rīgā un Minskā, „LA” atzina Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Reklāma
Reklāma

Par mata tiesu

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Starptautiskās hokeja federācijas ikgadējā kongresā Ķelnē apvienotā Rīgas un Minskas kandidatūra ieguva 55, bet Somija – 52 balsis. Koziols pārliecināts, ka baltkrievi vieni paši nebūtu uzvarējuši, un ļoti pareizi, ka decembrī viņu prezidents Aleksandrs Lukašenko akceptēja arī latviešu ņemšanu kompānijā.

Japāna, Itālija, Rumānija, Francija, Šveice, Norvēģija, Luksemburga, Nīderlande – latviešu puse, veicot mājas darbu, tikusies ar šo un vēl daudzu citu valstu federāciju vadību, mēģinot pārliecināt, ka Rīgā un Minskā hokeja svētki būs skanīgāki nekā atturīgo somu zemē. „Teicām, ka esam jauna vadība, mums ir idejas un mērķi. Federācijas iepriekšējā prezidenta Kirova Lipmana muļķības un murgi daudziem bija labā atmiņā, stāstīja smieklīgas situācijas par viņu. Bija tiešām kauns, ne velti balsojumā par 2018. gada pasaules čempionāta rīkošanu Latvija dabūja astoņas balsis. Cilvēki redzēja, ka tā vecā klauna vairs nav, un noticēja mums,” Koziols uzsvēra, ka izēst Lipmana ievārīto putru nav bijis viegli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas un Baltkrievijas delegācija kongresā izveidojusi lielisku stendu, kurā delegāti varēja mieloties ar maizītēm, alu, balzāmu, kvasu. Viesmīļi un bārmeņi darbojušies trīs dienas. Arī somiem bijusi ballīte, bet – tikai vienu dienu. Ķelnē ieradās Rīgas un Minskas mēri, Helsinkiem tik augsta ranga amatpersonu neesot bijis.

Tagad jāķeras klāt pie darbiem, jāveido organizācijas komiteja. Čempionātā galvenā būs Minskas puse – tur risināsies vienas grupas (astoņas komandas) spēles, divi ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu mači. Rīgai paliek otra grupa un vēl divi ceturtdaļfināli jeb kopā – 30 spēles. Ņemot vērā, ka tas nav olimpiskais gads, varam gaidīt ciemos arī nevienu vien lielo zvaigzni.

Ķelnes putra

Koziols jau Ķelnē vērīgi skatījies, kas lācītim vēderā jeb kā čempionāts organizējams. Vāciešiem neesot gājis viegli: „Orgkomiteja strādāja labi, bet trūka profesionāla personāla. Mūsu vēlmes un kritiku uzklausīja, bet līdz darīšanai daudzas lietas nenonāca. Piemēram, viesnīcā brokastīs tikai ar trešo dienu tikām pie putras. Redzam, ka zviedri ēd, mēs arī gribam. Esot jāpiemaksā, saku – nav problēmu. Viņiem jāsaskaņo. Putras gatavošana! Vai arī – šoferis vairākkārt nezināja, kur braukt. Arī pēdējā dienā vedot mūs uz Frankufurti – autobusam pie stūres sieviete, kura nezināja, kā piebraukt pie lidostas. 40 minūtes riņķoja līdz beigās puiši aizbrauca ar satiksmes autobusu.”

Līdz 2021. gada čempionātam būtu ļoti vēlams pie „Arēna Rīga” uzcelt treniņu halli ar starptautiskajām prasībām atbilstošu (60×30 metri) ledus laukumu. Tā neesot obligāta prasība, taču vajadzīga gan Rīgas „Dinamo”, gan Latvijas izlasēm un hokeja attīstībai, norādīja Viesturs Koziols. Projekta realizēšanā jāatrod kopīga valoda ar arēnas īpašniekiem, neiztikt bez valsts finansējuma. Čempionāta biznesa plānā esot arī cipari, kāds kopumā atbalsts no valsts un pašvaldības būs nepieciešams, taču LHF ģenerālsekretārs konkretizēt nevēlējās. Infrastruktūra, finanses, cilvēki – tie esot trīs galvenie vaļi, uz kuriem balstīsies čempionāta organizācija. Iepriekš Koziols bija izteicies, ka ar čempionāta organizēšanu federācija cer nopelnīt līdz 1,3 miljoniem eiro.

Reklāma
Reklāma

Pasaules čempionāts Rīgā līdz šim vienīgo reizi risinājās 2006. gadā, bet Minskā – 2014. Nākamgad pasaules čempionāts notiks Dānijā, 2019. gadā – Slovākijā, bet vēl gadu vēlāk – Šveicē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.