Ar balvu rosina turpināt iesākto 
 0

Rēzeknes Kultūras namā jau ceturto gadu pēc kārtas noritēja Latgales rosīgāko un talantīgāko kultūras cilvēku sumināšana pasākumā “Latgaliešu kultūras Gada balva “Boņuks 2011″”.


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

“Pasniedzot balvu, vēlamies pateikties visiem, kas darbojas Latgales kultūras attīstības labā,” pastāstīja viens no “Boņuka” ilggadējiem organizētājiem Oskars Orlovs, kas Latgalē pazīstams arī kā literāts Raibīs Suņs.

Arī šoreiz katrs nominants balvā saņēma mākslinieku, Latgales podnieku Aivara un Vēsmas Ušpeļu darinātās statujas, kas veidotas līdzīgas Jāņa Streiča filmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam. Tiesa, ik reizi tās darinātas mazliet citādākas. Pērn statujiņā sevišķi izcēlās puikas uzticamais biedrs Žiks, bet šoreiz akcentēta viņa cepure.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ar balvu stimulējam turpināt darboties kultūras lauciņā,” skaidroja Raibīs Suņs un atzinās, ka viņam pašam Boņuka saņemšana 2008. gadā bijis iedrošinājums turpināt rakstīt. Pirms pāris mēnešiem klajā nākusi literāta pirmā stāstu grāmata “Pyrma syltī” (“Vispirms siltie”).

 

Šoreiz “Boņuka” statujiņu saņēmuši Latgales kultūras darbinieki pavisam 26 nominācijās. Par labāko pasākumu/projektu balvu ieguvis režisors Edgars Bļinovs, jo radījis Latgalei veltītu vēsturisku mākslas kinofilmu “Latgolys laikadečs”. Savukārt par labāko latgalisko pasākumu kultūras/tautas namā atzīts ikgadējais dzejas un mūzikas festivāls “Upītes ābeļdārzs” Viļakas novada Upītē, kas 2011. gadā notika jau 10. reizi. Bet, piemēram, par gada folkloras darbinieku titulēta Rēzeknes Kultūras nama folkloras draugu kopas un kapelas “Vīteri” vadītāja Sandra Stare. Dzejniece Anita Mileika ieguvusi balvu par spilgtāko debiju latgaliešu literatūrā. “Nominācijas esam noteikuši ar domu aptvert pēc iespējas plašāku kultūras lauku Latgalē,” skaidroja O. Orlovs. Viņaprāt, gadu no gada “Boņuks” apliecina: kultūras dzīve Latgalē noris ne tikai Rēzeknē, bet arī citviet, piemēram, Daugavpilī, Viļakā, Aglonā, Rikavā.

Kā visus iepriekšējos gadus, arī šoreiz pasākumu organizēja biedrības “Latgolys Producentu grupa”, “Kukuži”, “Latgolys Etnokulturys centrs”, “Latgaļu Sāta”, “Latgolys Saeima”, “Latgolys Studentu centrs”, “LatBLUL”. Finansiāli atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds Latgales kultūras programmas ietvaros, Rēzeknes, Viļakas un Baltinavas novadu pašvaldības.

 

Uzziņa

Latgaliešu kultūras gada balva tiek pasniegta kopš 2008. gada Rēzeknē.

Šogad balvu par labāko popa un roka dziesmu nosaukta “Dabasu Durovys” kompozīcija “Grāku fani”. Kā rosīgākie Latgales vārda kultūrā popularizētāji nosaukti  Puncuļu saime par piedalīšanos šovā “Dziedošās ģimenes”.

Par labāko publicitātes akciju latgaliešu kultūrā atzīta Saeimas deputātu Gunāra Igauņa un Jura Viļuma zvērests latgaliski.

Ar pārējām nominācijām 
var iepazīties lakuga.lv

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.