Ar ārkārtas medicīnas apmācības simulatoru – uz ASV 0
“Digital Freedom Festival” laikā slavenā ASV akseleratora “500 Startups” rīkotajās jaunuzņēmumu sacensībās uzvarējis Latvijas jaunuzņēmums “Exonicus”, kas izveidojies no daudziem labi zināmā “Anatomy Next” un kas brauks uz ASV.
Ja uzņēmumam izdosies iekļūt jaunākajā Silīcija ielejā bāzētā akseleratora iesaukumā, tad tas iegūs iespēju četru mēnešu garumā attīstīt savu biznesa ideju pie pasaulē labākajiem mentoriem, kā arī 150 000 ASV dolāru finansējumu.
Savukārt Nīderlandes akseleratora “Rockstart” konkursā uzvarēja portugāļu “iLof”, kas izstrādājis mākslīgā intelekta un biofotonikas tehnoloģiju, lai cīnītos ar Alcheimera slimību. Ja “iLof” pārvarēs fināla kārtu, tad tas Nīderlandē varēs smelties zināšanas sešu mēnešu garumā, izmantojot vairāk nekā 50 dažādus atbalsta rīkus, kuru kopējā vērtība ir ap 100 000 eiro.
Tāpat uzņēmums saņems 20 000 eiro naudas balvu, kā arī 80 000 eiro netiešajā finansējumā par biroja telpu īri un mentoru atbalstu.
Īpašu balvu festivāla noslēgumā piešķīra arī “Latvijas valsts meži GEO”. Viņu rīkotajā zaļo tehnoloģiju konkursā arī uzvarēja latvieši – jaunuzņēmums “Amplicam”, kas radījis ugunsgrēku atklāšanas un uzraudzības sistēmu. Uzņēmums iegūs iespēju apmainīties zināšanām ar mentoriem no uzņēmuma “Latvijas valsts meži”, kā arī ielūgumu piedalīties uzņēmuma “Inovāciju dienā 2020”.
“”Exonicus” ir jaunuzņēmums, kas izvēlējies ļoti specifisku un sarežģītu nišu. Viņi darbojas ar apskaužamu neatlaidību un milzīgu entuziasmu. “Amplicam” ir ļoti laipni gaidīti Kalifornijā, kur ugunsgrēku dzēšana ir ļoti aktuāla problēma. Savukārt “iLof” ar tehnoloģiju palīdzību risina ļoti sarežģītu medicīnisku problēmu. Vēsturiski esam tikuši galā ar slimībām, kuru ārstēšana visiem pacientiem ir līdzīga, šobrīd palikušas tās, kur katram pacientam nepieciešama daudz individuālāka pieeja, un te var palīdzēt tehnoloģijas,” konkursa rezultātus komentēja “Digital Freedom Festival” līdzdibinātājs un jaunuzņēmumu konkursu žūrijas pārstāvis Uldis Leiterts.