Ar apsaldējumiem slimnīcā 
 0

“Cilvēki gūst apsaldējumus, nepiemērotos apavos vai bez cimdiem strādājot laukā, piemēram, kraujot malku. Nesen tādus guva kāds vīrietis, kurš kailās rokās nesa bērnu,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāve Ilze Bukša, piebilstot, ka kopš decembra ar dažādas pakāpes apsaldējumiem vai vispārēju ķermeņa atdzišanu slimnīcās nogādāti jau 338 cilvēki, no tiem 104 – janvārī.

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Lielākā daļa cietušo nav bezpajumtnieki, kā varētu domāt, bet gluži parasti pilsoņi, kuri alkohola, slimības vai traumas dēļ pakrituši un saviem spēkiem nav varējuši piecelties. “Bieži nākas vest uz slimnīcu jauniešus, kas nav aprēķinājuši savus spēkus pēc ballītes, bet no neapkurinātiem mājokļiem – gados vecus, slimus cilvēkus,” viņa norāda.

Rīgas Austrumu slimnīcas Valsts apdegumu centra vadītājs Andrejs Levins pastāstīja, ka centrā šobrīd apsaldējumus ārstē 28 pacienti. Lielākā daļa no viņiem ir bezpajumtnieki vai nelaimes brīdī bijuši alkohola reibumā.

 

Ieteikumi

Ko darīt, ja esat guvis apsaldējumu:

CITI ŠOBRĪD LASA

nedrīkst sildīties ar alkoholiskajiem dzērieniem, tā vietā jādzer silta tēja;

apsaldētās ķermeņa daļas nerīvējiet ar sniegu, nesildiet pie krāsns vai nemasējiet, bet gan ietiniet sausā apsējā, katru apsaldēto pirkstu saitējot atsevišķi;

apsaldētā roka vai kāja jāpaceļ uz augšu;

meklējiet ārsta palīdzību.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.