Foto – Shutterstock

Labumi veselībai 0


Par apzinātību ir vairāki tūkstoši mūsdienu pētījumu. Zinātnieki, psihoterapeiti un ārsti atzīst to par labu un svarīgu māku. Izpētīts, ka pat dažu nedēļu regulāra apzinātības praktizēšana dod manāmus uzlabojumus. Kādi ir labumi veselībai?

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

* Normalizējas sirdsdarbība un asinsspiediens. Rodas vairāk enerģijas. Palielinās noturība pret stresu, mazinās trauksme, jo parasti jau uztraucas par nākotni – sak, kas nu būs, vai arī par pagātni, ko vairs nespēj ietekmēt, mainīt. Ja dzīvo tagadnē, uztraukums mazinās.

* Uzlabojas imūnsistēmas darbība. Kā zināms, uztraukums aktivizē ķermeni aktīvai darbībai. Ja esmu uztraucies, bet aktīvi nedarbojos, tas ir līdzīgi, kā uzlikt tukšu katliņu uz uguns, – tas ātri vien sāk svilt. Šādi iztērē daudz vairāk enerģijas, nekā būtu nepieciešams, līdz ar to cieš organisms.

CITI ŠOBRĪD LASA

* Lēnāk noveco. Pētnieki to saista ar telomērām. Tie ir sīciņi veidojumi, kas aptver hromosomu galus un sargā tās no bojājumiem un šūnu darbības pavājināšanās. Katrā šūnas dalīšanās reizē telomēras saīsinās, līdz kļūst tik īsas, ka tālāka dalīšanās nav iespējama, un tad šūna iet bojā. Tas notiek novecojot. Stress veicina telomēru saīsināšanos, bet apzinātības praktizēšana bremzē šo procesu, līdz ar to noveco lēnāk.

* Normalizējas svars, jo arī ēšana kļūst apzinātāka. Pievēršot uzmanību tam, ko ēdu, izgaršojot, izsmaržojot, pamanot visu līdz niansei, vairāk sāk respektēt organisma prasības, nevis vienkārši piebāž kuņģi ar ēdienu.

* Uzlabojas miegs.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.