Apvienojas agroķīmijas kompānijas “Dow AgroSciences” un “DuPont” 0
Sēklkopības, augu aizsardzības līdzekļu un lauksaimniecības tehnoloģiju kompānijas “Dow AgroSciences” un “DuPont” apvienojušās vienā uzņēmumā, kas turpmāk sauksies “Corteva Agriscience”, informē kompānijas pārstāvji.
Šonedēļ Kedaiņu arēnā Lietuvā ar vērienīgu pasākumu Baltijas valstu mērogā tika prezentēts jaunais uzņēmuma nosaukums. Pasākums bija orientēts uz visu triju Baltijas valstu lielākajiem sadarbības partneriem, kas apmeklēja pasākumu ļoti kuplā skaitā. Pasākuma gaitā klātesošie tika iepazīstināti arī ar jauno “Corteva Agriscience” komandu Baltijas valstīs.
2017. gadā izveidotā sabiedrība “Agriculture Division of DowDuPont” apvienoja vienas no lielākajām lauksaimniecības kompānijām pasaulē “Dow AgroSciences”, “DuPont Crop Protection” un “DuPont Pioneer”.
Kā informē uzņēmumā, 2019. gada pirmajā pusē tiks pilnībā pabeigta lauksaimniecības struktūrvienības pārkārtošana atsevišķā uzņēmumā “Corteva Agriscience”.
“Corteva Agriscience” apvienos “Dow AgroSciences”, “DuPont Crop Protection” un “DuPont Pioneer”, lai radītu patstāvīgu uzņēmumu, kas atrodas vienās no līderpozīcijām pasaules sēklkopības, augu aizsardzības un lauksaimniecības digitālo tehnoloģiju jomā.
Kā informē kompānijas pārstāvji, izveidotā sabiedrība apvienojusi savas vislabākās tehnoloģijas, inovācijas un zinātniskos pētījumus, iegūstot potenciālu, kas sniegs tai unikālu iespēju pārveidot pārtikas ražošanas sistēmu, palīdzot zemniekiem izaudzēt labāku, lielāku un veselīgāku ražu, patērējot mazāk dabas resursu.
“Corteva Agriscience” ir izveidojusi pasaulē novērtētus augu aizsardzības līdzekļus “Zypar™ un “Belkar™”, kas satur aktīvo vielu “Arylex™”.
Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona vadītājs Lars Dinesens norāda, ka šie jaunumi būs īpaši noderīgi visu reģionu zemniekiem. “Corteva Agriscience” apgādās zemniekus ar labi pazīstamiem produktiem – visaugstākās kvalitātes dažādu lauksaimniecības kultūru sēklām un augu aizsardzības līdzekļiem.
“Esam kļuvuši par vienu no lielākajiem lauksaimniecības tehnoloģiju sabiedrību saimes dalībniekiem, tas nozīmē, ka saviem klientiem varēsim piedāvāt vēl labākus produktus. Lauksaimniecība Baltijas valstīm ir ļoti svarīga – tā ir viena no galvenajām šo valstu ekonomikas nozarēm,” saka Lars Dinesens.
Sabiedrība “Corteva Agriscience” – ir viens no lielākajiem un veiksmīgākajiem zemkopības uzņēmumiem pasaulē, tajā strādā vairāk nekā 22 000 cilvēku, gada realizācijas ieņēmumi pārsniedz 14 miljardus ASV dolāru.
Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona vadītājs saka, ka saimniekošana katru gadu kļūst aizvien sarežģītāka dažādu iemeslu dēļ – gan klimata pārmaiņu, gan cilvēku darbības rezultātā.
“Cenšamies plecu pie pleca iet kopā ar novitātēm un saprast, kas nepieciešams zemniekiem, un ar kādiem izaicinājumiem viņi saskarsies nākotnē. Šajā nozarē ļoti svarīga ir uzņēmēju un zinātnes sadarbība, jo galvenais mūsu mērķis ir radīt tehnoloģijas un produktus, kas ļaus zemniekiem audzēt īpaši labas kvalitātes produktus. Tas visnoderīgāk būs mums – vienkāršajiem patērētājiem,” saka Lars Dinesens.
Vēl viena svarīga lieta, kuru uzsver L. Dinesens – atšķirības starp Eiropas un Amerikas zemkopības tradīcijām: “Eiropā audzēt ģenētiski modificētus sējumus ir aizliegts, savukārt Amerikā – atļauts. Eiropā un Amerikā zemkopības tradīcijas un likumdošanas bāze stipri atšķiras, tāpēc tas, kas der vienā vietā, neder citur. Eiropa un katra valsts – ir unikāla. Mūsu uzņēmums cenšas saprast un piemēroties katra kontinenta, reģiona un zemnieka vēlmēm.”
“Varbūt varam teikt, ka Baltijā zemnieki ir nedaudz konservatīvāki, tomēr tas nav slikti, jo viņi labi zin, ko un kā šajā reģionā var izaudzēt. Mums ir jāsaprot, kas viņiem ir svarīgi, jo tā ir viņu ikdienas dzīve, tāpēc mūsu mērķis ir piedāvāt produktus, kuri viņiem varētu palīdzēt sasniegt labākus rezultātus,” saka L. Dinesens.
“Corteva Agriscience” pārstāvis atzīst, ka jaunākās tehnoloģijas jau tagad ir ikdiena lielākajai daļai zemnieku: “Robotizācija un informācijas tehnoloģijas neizbēgami izmainīs zemkopību. Mēs vēlamies būt šo izmaiņu līderi,” rezumē Lars Dinesens.