Foto – Shutterstock

Aptieciņa mājdzīvniekam: kam tajā jābūt? 0

“Dzīvoju laukos, tālu prom no centra, un reizēm iedomājos, ka drošības pēc vajadzētu mājās turēt zāļu skapīti mājdzīvniekiem, jo nestundā līdz ārstam var arī netikt. Kas visvairāk nepieciešams dzīvnieku aptiekā? Vai drīkst lietot cilvēkiem paredzētās zāles?” JĀNIS ALŪKSNES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Galvenā izvēle ir veterinārās zāles, kuru iedarbība uz dzīvnieku ir izpētīta un apstiprināta, kuras ir zināmas, efektīvas, drošas. Mājdzīvnieka aptieciņā noteikti jābūt caurejas līdzekļiem, zālēm, kurās ietilpst probiotikas jeb pareizās zarnu baktērijas, piemēram, Florentero, Fermactiv, Pro-pectalin, kas iedarbojas kā smekta vai melnā ogle.

– Ja sunim sākas vemšana un caureja, pirmais noteikums – pārtrauciet dzīvnieku ēdināt, – iesaka veterinārārsts Artis Krūmiņš. Mēdz teikt, ka šādos gadījumos labākais līdzeklis ir trīs dienu badošanās kurss. Ieteicams iedot sunim ļoti vāju kālija permanganāta šķīdumu un 2–3 tabletes aktivētās ogles. Ja pēc 10–12 stundām veselības stāvoklis nav uzlabojies, nekavējoties dodieties pie veterinārārsta. Galvenais – nenokavēt šo vizīti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja dzīvniekam pūžņo acis, tās jāmazgā ar vārītu atdzesētu ūdeni vai vāju melno tēju un jāiepilina acu pilieni. Katrai acij jālieto tīrs vates tampons.

Dzīvniekiem nereti parādās dažādas alerģijas. Visbiežāk suņi kasās pēc blusu kodieniem, tāpēc mājas aptieciņā jābūt pretblusu līdzeklim. Saimnieks var izvēlēties, vai iegādāties pretblusu siksniņu, pūderi, smidzināmo preparātu vai skaustā pilināmo. – Šo līdzekļu klāsts ir gana plašs, un tie der gan pret blusām, gan ērcēm. Es dodu priekšroku skaustā pilināmajiem preparātiem, – stāsta Artis Krūmiņš.

Suņiem, tāpat kā cilvēkiem, mēdz būt nātrene un pumpas. Šādos gadījumos palīdz antihistamīna tabletes, piemēram, tavegils vai suprastīns. Devas nosaka veterinārārsts.

Ļoti uzmanīgiem jābūt ar pretsāpju līdzekļiem. Piemēram, aspirīns suņiem var būt pat bīstams. Kaķiem indīgs ir tailenols, paraceptamols, jo šie medikamenti bojā aknas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.