Aptaukošanās ir slimība. To ārstē ilgi un komandā, nevis viens ārsts un uzreiz 44

Ārsti, kuri palīdz cilvēkiem cīnīties ar lieko svaru ir vispusīgi spēlētāji. Aptaukošanās ir slimība, kuru ārstē komanda. Piemēram, pirms operācijas ar pacientu tiekas uztura speciālists un psihologs vai psihoterapeits, kas ir ļoti svarīgi, jo ir jāatpazīst arī dažādas problēmas, tā TV24 raidījumā “Dr. Apinis” izteicās Maksims Mukāns, AIWA Clinic ķirurgs.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Lai gan hormoni darbojas, centrālā nervu sistēma arī, bet kādas

psihiskas lietas, kas saistītas ar ēšanas ieradumiem, to ķirurgi neārstē – tas viss ir jāzina iepriekš, skaidro speciālists.
CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, ja pēc operācijas pacientiem ir cukura diabēts, tad šai slimības gaita jāseko līdzi endokrinologam. Pirms operācijas ir dažreiz jāsaprot, kas par iemeslu, kāpēc cilvēks ir ar lieku svaru. Ne vienmēr tikai ēšanas vaina, tāpēc ir vajadzīga pirms tam endokrinologa konsultācija, tas pats ar kardiologu.

Pacienti, kas nāk pie mums, parasti ir tādi, kas vai nu visu mūžu cīnījušies ar lieko svaru,

sievietes pēc vairākiem bērniem nevar nomest svaru un ilgstoši ar to visu cīnās, arī pēc menopauzes svars vairs neiet nost un nekas nelīdz, stāsta ārsts, piebhilstot, ka “mūsu statistika ir 40-40. Tas ir ķermeņa masas indekss 40 un 40 gadu vecums, tie ir standarta pacienti, kuriem problēmas ir jau gadiem.”

Pirmajā reizē, kad šie pacienti atnāk pie ķirurga, mēs prasām viņiem, ko viņi ir darījuši savā dzīvē pirms tam, stāsta Mukāns.

“Ja mēs redzam, ka cilvēki ir centušies, viņiem bijusi motivācija kaut ko darīt, mainīt savā dzīvē, tad viņiem vieglāk būs saprast, ka arī pēc operācijas nav tā, ka tas ir tikai priekš sliņķiem.

Pēc operācijas ir jāseko līdzi veselīgam uzturam, jāizdomā kādu fizisku nodarbi, vismaz staigāšanu, jākontaktējas pastāvīgi gan ar ķirurgu, gan uztura speciālistu pēc operācijas vismaz gadu un ilgāk. Mēs pacientus nepametam, visu laiku sekojam līdzi.

Tas ir komplekss un multidisciplinārs darbs, lai pacients iegūtu rezultātu tādu, kādu mēs kopā vēlamies,” norāda Mukāns.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.