APTAUJA: Vai jūsu pašvaldībā ir bērni, par kuru skolas gaitām nav informācijas? 16
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Ar satraukumu lasīju, ka Latvijā no pašvaldību redzesloka esot pazuduši 394 skolas bērni. Mūsu novadā nav satraucošas situācijas, bet atslābināties nedrīkstam.
Tūliņ klāt jaunais mācību gads, pandēmijas un attālināto mācību dēļ bērniem apnicis sēdēt mājās, viņi grib satikties ar klases biedriem.
Bet vienmēr jau atrodas kāds, kas nevēlas iet uz skolu. Un ja vēl kādi nelabvēlīgi ģimenes apstākļi… Nedrīkstam pieļaut, ka paslīd garām kaut viens gadījums, kad kāds bērns nav reģistrēts izglītības iestādē.”
Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Situāciju pasliktina tā sauktā bērnu staigāšana no vienas skolas uz otru, kas ir raksturīga pirms katra jaunā mācību gada. Vecāki grib atrast bērnam labāku skolu, arī skolas cenšas pārvilināt, lai palielinātu skolēnu skaitu.
Dzirdēju divu skolu direktoru sarunu, uzmanību saistīja pateiktais – šajās dienās tā īstā staigāšana tikai sākas. Un pa to burzmu kāds var arī vienkārši “pazust”.
Pagājušajā gadā mums bija divi tādi gadījumi, kad bērns nebija reģistrēts nevienā skolā. Vienu bērnu atradām, par otru tā arī neizdevās rast īstu skaidrību. Domājams, ģimene aizbraukusi uz ārzemēm, neatstājot nekādu ziņu. Mūsu lielajā novadā palikušas astoņas skolas – tagad ir tikai viena vidusskola un septiņas pamatskolas.”
Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Mūsu skolās mācās 4200 bērnu, par katru ir stingra uzskaite. Informāciju apkopojam katru gadu, pārmaiņām sekojam. Vienu gadījumu konstatējām, kad sākumskolas bērna saslimšanas dēļ vecāki nebija izlēmuši par labu mācībām. Gandarījums, ka esam sagatavojušies jaunajā mācību gadā klātienes mācībām.”