Aptauja: Vai jums ir skaidrs, kā organizēs mācības no 1. septembra? 0
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Gunta Lāce, Limbažu novada ģimnāzijas direktore: “Izglītības ministrija pateikusi, ka mācības plānotas trīs modeļos – klātienē, daļēji attālināti un attālināti.
Esam priecīgi, ka mums dota atļauja pašiem lemt, ko un kā darīt. Ministrija taču nevar zināt, kāda situācija ir katrā miestā, to vislabāk redz pati skola un vietējā pašvaldība.
Nācies gan dzirdēt, ka atbildība tiek novelta uz skolu un pašvaldību pleciem, mēs to tā neuztveram, jo skolas atbildība par mācību procesa organizēšanu taču nav atcelta. 17. augustā skolotāji atgriezīsies no atvaļinājuma, tad arī visu vēl rūpīgi apspriedīsim un pieņemsim gala lēmumu.”
Lāsma Petermane, Nīcas vidusskolas direktore: “Mūsu novadu vīrusa saslimšana nav skārusi, un ceram, ka tā būs arī turpmāk. Krīzes laiks mums iemācījis vairāk domāt, paredzēt un pašiem rīkoties, lai būtu nepieciešamā drošība.
Esam pat pasūtījuši attiecīgu kontroles tehniku – ikvienam, kas ienāks skolā, izmērīs temperatūru. Protams, gribam mācīties klātienē, tam arī gatavojamies. Pagājušajā gadā 1. septembrī bija 272 skolēni, tagad līdz 4. augustam ir jau pieteikti 310 un klāt nāks vēl.
Taču skaita palielinājums nerada bažas – skolas vecajā ēkā mācīsies pirmās sešas klases, bet jaunajā korpusā visas vecākās klases.
Vairākas telpas, piemēram, tērpu noliktavu, metodisko kabinetu, pārvērtīsim par klasēm. Mācību iestādei ir vairākas ieejas, ne tikai mācības, arī ēdināšana notiks tā, lai nekrustotos ceļi un neveidotos burzma.”
Vija Stiebriņa, Krustpils pamatskolas direktore: “Mēs precizējam savus iekšējos normatīvos noteikumus, bet jau tagad ir skaidrs, ka, piemēram, katra klase visu mācību dienu atradīsies vienā telpā, viss tiks saplānots tā, lai izslēgtu drūzmēšanos.
Pirmās sešas klases mācīsies klātienē, vecākās klases vienu vai divas dienas nedēļā – arī attālināti.”