Aptauja: Vai atbalstāt, ka pašvaldības pašas varētu lemt, kad skolām strādāt klātienē vai attālināti? 0
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Vai atbalstāt, ka pašvaldības pašas varētu lemt, kad skolām strādāt klātienē vai attālināti?
Loreta Robežniece, Skrundas novada domes priekšsēdētāja: “Katra diena ienes kādus jaunumus. Kas būs vai nebūs 1. septembrī, par to varam tikai minēt… Joprojām taču nav zināms, vai divu metru attāluma ievērošana būs spēkā vai nebūs.
Bet Izglītības ministrijas nostādne ir pareiza – pašvaldības savās teritorijās labāk redz un zina, kas notiek un kā būtu labāk reaģēt. Turklāt šā brīža situācija pilsētās ir saspringtāka, laukos ir daudz mierīgāk.
Domāju, ka Latvijai vajadzētu pamācīties no Igaunijas, izskatās, ka tur ar vīrusu tiek galā veiksmīgāk.”
Guntis Gladkins, Rūjienas novada domes priekšsēdētājs: “Es domāju tā – ja epidēmija, tad lai lemj profesionāļi un valdība, ja saglabājas kaut cik normāla situācija, tad paši varēsim spriest un rīkoties.
Te runā, ka bērnudārzos gultiņas vajadzēs stumdīt, lai sanāktu tie divi metri, te atkal – ka nevajadzēs to darīt. Skaidrs viens – jāskatās pēc apstākļiem.”
Aldis Felts, Dundagas novada domes priekšsēdētājs: “Valdībai vajadzētu ņemt vērā, ka mums laukos nav tik zinošu speciālistu, kā tas ir Rīgā. Nevajadzētu visu atbildību novelt uz pašvaldībām. Atbildība tomēr kopēja.”
Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Ministrija pareizi lēmusi. Mūsu pilsētā ir deviņas skolas, protams, ir arī bērnudārzi. Attālinātas mācības nav pilnvērtīgas, klātiene stipri atslogo gan skolotājus, gan bērnus, gan vecākus.
Pašlaik Rēzeknē draudu nav, mums ilgu laiku nav reģistrēts neviens ar vīrusu saslimušais. Esam gandarīti, ka iedzīvotāju attieksme sakrīt ar pašvaldības attieksmi.
Skaidrs, ka mums jātur acis un ausis vaļā, jārīkojas tā, kā būtu labāk katrā konkrētajā situācijā.”