Foto – Shutterstock.com

Aptauja: pusaudži biežāk par problēmām izvēlas runāt ar mammu 0

Gandrīz 80% pusaudžu par savām problēmām izvēlas runāt ar māti, liecina Pasaules veselības organizācijas (PVO) Starptautiskais skolēnu veselības paradumu pētījums.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

66% zēnu un 53% meiteņu jūtas droši runāt ar savu tēvu par jautājumiem, kas viņus tiešām uztrauc. Sešu aptauju rezultāti 20 gadu laikā liecina, ka pusaudžiem dalīties savās problēmās ar vecākiem ir kļuvis sarežģītāk.

Pusaudžu periodā pakāpeniski nostiprinās sava vērtību sistēma, kurā jaunietis vēlas dalīties ar ģimenes locekļiem. 2014.gada aptaujas rezultāti liecina, ka ne visi skolēni atrod ģimenē cilvēku, kas viņus uzklausa. 83% zēnu uzskata, ka viņu teiktais ģimenē tiek uzklausīts, bet līdzīgi jūtas 79% meiteņu. Situāciju labāk vērtē 11 gadus vecas meitenes salīdzinot ar 13 un 15 gadu vecām meitenēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā skolēnu īpatsvars, kuri var viegli vai ļoti viegli runāt par sev satraucošām lietām ar māti ir 78,7%, bet ar tēvu tikai salīdzinoši 59,3%. Attiecības un savstarpēja uzticēšanās un izpratne abiem dzimumiem ir labāka ar māti nekā ar tēvu, īpaši 13 un 15 gadu vecām meitenēm.

Aptauja liecina, ka nedaudz vairāk par pusi (64,3%) no aptaujātiem pusaudžiem dzīvo kopā ar abiem vecākiem, nepilno ģimeņu īpatsvars Latvijā pa aptauju gadiem ir palielinājies.

Pētījums, kas publiskots šonedēļ, dod ieskatu 42 Eiropas un Ziemeļamerikas valstu 11, 13 un 15 gadu vecu skolēnu veselībā un veselības paradumos, tajā skaitā Latvijas datos salīdzinājumā ar citām valstīm. Pētījums sniedz jaunākos zinātniskos pierādījumus daudzās veselības paradumu jomās, piemēram, par jauniešu veselību un labklājību, atkarības vielu lietošanu, fizisko aktivitāti, uztura paradumiem, mutes un zobu veselību, traumām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.