Aptauja: Kā, jūsuprāt, varētu mazināt alkohola lietošanu Latvijā? 90
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Rita Kalniņa Jēkabpilī: “Es nezinu, kas pēdējā laikā notiek ar valdošajiem. Visādas fiksās idejas tiek mētātas. Vai tiešām kāds domā, ka, ja pieliktu punktu alkoholisko dzērienu cenu un atlaižu reklāmām, cilvēki dzertu mazāk? Kādas muļķības! Vai tas, kam gribas iedzert, lasa tās reklāmas?
Tiem, kuri regulāri pērk grādīgos dzērienus, ģimenes vajadzības vismazāk prātā. Uzskatu, ka alkohola patēriņu varētu mazināt, daudz vairāk domājot par cilvēku izglītības un kultūras līmeņa celšanu, par lielākām iespējām tikt pie sev tuva darba un pilnvērtīgiem atpūtas pasākumiem.”
Dagne Graudiņa Rīgā: “Noteikti alkohola lietošanas daudzumu un biežumu nemainīs Veselības ministrijas rosinājums samazināt grādīgo dzērienu pārdošanas laiku. Nu ko tas dos, ja varēs nopirkt no plkst. 10 līdz 20, nevis no plkst. 8 līdz 22, kā tas ir šobrīd? Neko!
Cilvēki pie izmaiņām ātri vien pierastu un piemērotos. Un turpinātu pirkt kā parasti. Būtu rūpīgi jāpārdomā, vai tikai pārdošanas laika samazināšana nenovestu pie nelegālā alkohola pirkšanas.
Nu jau otro gadu cīnāmies ar kovidu, daudziem jau iepatikusies strādāšana attālināti. No kolēģu un priekšnieku acīm nost. Un var atslābt. Un var atļauties piepildīt glāzi.
Īpaši satraucoši, ka šādu soli sper daudzi inteliģenti cilvēki. Ne jau profesionālie dzērāji vien rada tās problēmas.”
Jānis Lācis Talsos: “Mani visvairāk satrauc lēnais potēšanās process. Pat skolotāji nepiedodami kavējas. Un tad var iznākt tā, ka uz viņu sirdsapziņas gulsies attālināto mācību atpakaļ ieviešana ar visām no tā izrietošām sekām.
Un nav nekāds noslēpums, ka tieši nepilngadīgie, ja nav ierastās vides un disciplīnas, izlaižas vairāk.
Arī tajā ziņā, ka netiek pāri vilinājumam atvērt kādu grādīgā dzēriena pudeli. Ne jau alkohola pārdošanas laika samazināšana ir svarīgākais cīņā ar dzeršanu. Jādzīvo pilnvērtīgāk. Un viss!”