Aptauja: 89% studentu plāno piedalīties vēlēšanās 0
Lielākā daļa (59%) studentu plāno piedalīties vēlēšanās, un jau ir izlēmuši, par ko atdot savu balsi, savukārt 30% atzina, ka dosies vēlēt, tikai vēl nav izlēmuši, par ko. Tikai 5,8% norādīja, ka vēlēšanās nepiedalīsies, bet 4,7% – vēl nav izlēmuši, liecina Biznesa augstskolas “Turība” veiktā studentu aptauja.
Doties vēlēt ir katra pilsoņa atbildība un pienākums, aptauja tika veikta, lai noskaidrotu studentu ieinteresētību doties uz vēlēšanām. Vienlaikus aptauja kalpo kā atgādinājums tam, ka ir svarīgi apzināties vēlēšanu nozīmi, doties un balsot, tā sniedzot ieguldījumu savas valsts nākotnes veidošanā. Saeimas vēlēšanas ir viens no svarīgākajiem notikumiem demokrātiskas valsts tālākpastāvēšanā un attīstībā, jo tauta izvēlas, kas pārstāvēs viņu viedokli un intereses turpmākos četrus gadus gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, kā arī rūpēsies par valsts izaugsmi, labklājību un drošību.
Studenti norādīja vairākus iemeslus, piemēram, to, ka vēlēšanas un politika viņus neinteresē kopumā, vai arī nav iepazinušies ar partiju programmām un piedāvājumiem.
„Ļoti pozitīvi, ka redzama tik augsta to studentu aktivitāte, kuri dosies uz vēlēšanām. Jācer, ka studenti apzinās vēlēšanu nozīmi un savā izvēlē būs atbildīgi, rūpīgi izvērtējot pieņemto lēmumu. Tāpat jācer, ka arī citi Latvijas pilsoņi būs tik pat apzinīgi kā studenti, kas savu viedokli pauda aptaujā, ja šāda tendence saglabātos, tad arī kopējā vēlēšanu aktivitāte būtu augsta. Svarīgi saprast, ka jebkurš ieliktais plusiņš vai mīnusiņš kādam no partiju kandidātiem spēj ietekmēt vēlēšanu rezultātus, katra balss ir no svara un var būt izšķiroša!” komentē Biznesa augstskolas “Turība” docētāja Līga Mirlina.
Aptaujas dati liecina, ka politiskajām partijām ir arī jāmeklē tādas mārketinga aktivitātes, kas sasniegs ikvienu – arī studentus, lai atbilde “neinteresē” nebūtu starp jauniešu viedokļiem un došanās uz vēlēšanām būtu pašsaprotams pienākums ikvienam latviešu studentam un iedzīvotājam, norāda aptaujas rīkotāji.
Aptauja, kurā piedalījās vairāk nekā 100 respondenti, notika interneta vidē no 10. līdz 19. septembrim.