“Apsūdzības ir pietiekami smagas.” Rinkēvičs par Kristīnes Misānes lietu 3
Eiropas valsts izsniegtam aresta orderim būtu jābūt prioritāram par trešās valsts pieprasījumu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” ceturtdien sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Viņš izteica cerību, ka pasākumiem, ko Latvijas valsts realizē kopš šīs nedēļas sākuma, ir vēl iespēja realizēties un nest pozitīvu efektu par Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura ir apcietinājumā Dānijā un kuras izdošanu prasa Dienvidāfrika.
“Es gribētu cerēt, ka šis darbs rezultēsies ar izdošanu Latvijai. Te gan ir jāatceras, ka tas nozīmē tiesvedību arī Latvijā. Tas nenozīmē, ka cilvēks ierodas un tiek atbrīvots, jo apsūdzības ir pietiekami smagas,” viņš sacīja.
Ja tā ir Dienvidāfrika, mums ir konkrēts plāns, kādā veidā sniegt konsulāro atbalstu, viņš piebilda.
Dānijas apgabaltiesa piektdien nolēma paturēt apcietinājumā par savas meitas nolaupīšanu DĀR apsūdzēto Misāni. Pēc Latvijas pilsones pārstāvju iepriekš paustā, tas faktiski nozīmētu, ka viņu 20.februārī izdotu šai valstij.
Tuvinieki vakar paziņoja, ka izdošana ir īslaicīgi apturēta.
Latvijas valdība otrdien atbalstīja par Ārlietu ministrijas ierosinājumu Misānes lietā vērsties ar sūdzību ECT, kas jau ir izdarīts. Tāpat valdība nolēma lūgt pagaidu noregulējumu par Misānes izdošanas liegumu.
Savukārt Ģenerālprokuratūra otrdien pieņēma Eiropas apcietinājuma lēmumu pret Latvijas pilsoni Kristīni Misāni un nosūtīja Dānijas kompetentajai iestādei aicinājumu viņu izdot Latvijai.
Šajā kriminālprocesā Misāne atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 168.panta, 193.panta otrās daļas un 275.panta otrās daļas.
Krimināllikuma 168.pants ir par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, kas izriet no aizgādības, aprūpes vai saskarsmes tiesībām ar bērnu, kā arī tiesas nolēmuma, kas paredz bērna nogādāšanu atpakaļ uz valsti, kurā ir viņa dzīvesvieta, izpildes vai ļaunprātīgu šāda nolēmuma nepildīšanu, un tas paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.
Tāpat kriminālprocess sākts par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.