Liepājas Biznesa centrs un SIA “Pumac Liepaja” ir izveidojuši un apsaimnieko industriālo parku “Liepājas biznesa centrs”, kas atrodas bijušā Liepājas Gaļas kombināta teritorijā. Industriālajā parkā šobrīd strādā 14 uzņēmumi, nodrošinot aptuveni 1000 darba vietas.
Liepājas Biznesa centrs un SIA “Pumac Liepaja” ir izveidojuši un apsaimnieko industriālo parku “Liepājas biznesa centrs”, kas atrodas bijušā Liepājas Gaļas kombināta teritorijā. Industriālajā parkā šobrīd strādā 14 uzņēmumi, nodrošinot aptuveni 1000 darba vietas.
Publicitātes foto

Reģionos būs pieci industriālie parki 0

Olafs Zvejnieks, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Ekonomikas ministrijas (EM) plānotās investīcijas 82,5 miljonu eiro apmērā, lai izveidotu piecus industriālos parkus reģionos.

EM un VARAM plāno, ka līdz 2026. gadam ārpus Rīgas plānošanas reģiona tiks izveidoti pieci industriālie parki valstspilsētās. Ministriju aplēses paredz, ka līdz 2031. gadam tajos tiks radītas vairāk nekā 1000 augsti apmaksātas darba vietas katrā parkā un piesaistītas privātās investīcijas 100 miljonu eiro apmērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plāns paredz, ka tas ļaus radīt vismaz desmit jaunas augstas pievienotās vērtības nišas produktu ražotnes un sasniegt eksportu viena miljarda eiro vērtībā. Plānots, ka šiem uzņēmumiem pētniecībā un attīstībā būtu jāiegulda 15 miljoni eiro gadā.

Minētā lēmuma projektu kritizējušas Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse (NĪAA) un Latvijā jau esošo industriālo parku attīstītāji, iznomātāji un operatori, kas uzskata, ka tiks ierobežota godīga konkurence un radīti naudas nelietderīgas izmantošanas vai pat izšķērdēšanas riski.

Projekta apspriešanas gaitā ar savu pieredzi dalījās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Liepājas SEZ laikā no 2017. līdz 2020. gadam ir uzbūvētas desmit rūpnīcas ar kopējo platību 52 738 kvadrātmetri, kas nodrošina darbu 868 cilvēkiem. Patlaban tiek būvētas vēl piecas rūpnīcas, un sešu rūpnīcu būvniecību plāno sākt šogad. Saskaņā ar Seska stāstīto lielākais izaicinājums pašvaldībai ir bijis Liepājas industriālais parks, kas izveidots bijušā “Liepājas metalurga” teritorijā 120 ha platībā.

Problēmas sagādājusi teritorijas attīrīšana no piesārņojuma un nepieciešamās infrastruktūras izbūve. Šajā teritorijā jau ir uzbūvētas divas rūpnīcas, viena tiek būvēta un vēl viena projektēta.

11. februārī Ministru kabinets apstiprināja EM izstrādātās “Nacionālās industriālās politikas pamatnostādnes 2021.–2027. gadam”, cerot palielināt eksporta apjomu līdz 27 miljardiem eiro 2027. gadā.

Reklāma
Reklāma

Pamatnostādnes aptver visas tautsaimniecības nozares un nosaka ekonomikas izaugsmes mērķus un rīcības virzienus turpmākajiem septiņiem gadiem. Nacionālās industriālās politikas mērķis ir eksporta apjomu palielināt līdz 22 miljardiem eiro 2023. gadā un līdz 27 miljardiem eiro 2027. gadā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.