Apsaimniekotājam ir pretenzijas par maisu retu pirkšanu. Seniors apjucis – vai uzdevums ir ražot atkritumus? 39
Atkritumu apsaimniekotājs nevar nodrošināt atkritumu izvešanu pa šauru meža ceļu, kas pienāk manai mājai, tāpēc saskaņā ar atkritumu apsaimniekošanas līgumu esmu iegādājies īpaši marķētus atkritumu maisus, kas pēc piepildīšanas jānogādā pie tuvākās apdzīvotās vietas atkritumu konteineriem. Bet mani izbrīna atkritumu apsaimniekotāja paziņojums, ka es pārāk reti pērku šos maisus.
Esmu seniors, lauku cilvēks, rūpīgi šķiroju atkritumus – kompostā lieku bioloģiskos atkritumus, šķirojamo iepakojumu (metālu, plastmasu, stiklu) vedu uz ciemata publiski pieejamiem šķirošanas konteineriem. Citu atkritumu ir ļoti maz, tāpēc iegādātie maisi pildās ļoti lēni. Vai man jāražo atkritumi noteiktā apjomā? Piedraud ar līguma laušanu, ja nepirkšu vairāk marķēto maisu.Jautā Jānis Siguldas novadā.
SIA ZAAO stāsta – katra novada pašvaldība savos saistošajos noteikumos nosaka minimālo atkritumu izvešanas biežumu. Ievērojot šos noteikumus, ZAAO kā apsaimniekotājs sūta atgādinājumus klientiem.
Siguldas novada pašvaldības pārstāve Regīna Diūra paskaidro, ka atkritumu savākšanas biežums tiek noteikts atbilstoši normatīvo aktu prasībām par atkritumu savākšanas un šķirošanas vietām un katras konkrētās atkritumu apsaimniekošanas zonas atkritumu apsaimniekotāja noteiktajam grafikam, kas sastādīts atbilstoši faktiskajam sašķiroto atkritumu apjomam.
Siguldas novada domes saistošie noteikumi Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Siguldas novadā paredz: nešķiroto sadzīves atkritumu konteineru iztukšošanas biežums tiek noteikts atbilstoši faktiski radītajam atkritumu daudzumam, bet lauku viensētās – ne retāk kā vienu reizi 12 nedēļās ar nosacījumu, ka atsevišķi tiek šķiroti gan bioloģiskie atkritumi, gan papīra un kartona, plastmasas, stikla un metāla iepakojums.
Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās nešķirotie sadzīves atkritumi jāizved ne retāk kā reizi divās nedēļās vai reizi četrās nedēļās, bet vienģimeņu, divģimeņu un rindu dzīvojamās mājās – ne retāk kā reizi četrās nedēļās, ja atsevišķi tiek šķiroti bioloģiskie atkritumi, kā arī papīra, kartona, plastmasas, stikla un metāla iepakojums.
“Noprotam, ka jautājumā izklāstītajā situācijā atkritumu šķirošana tiek veikta un iedzīvotājs dzīvo lauku viensētā, tāpēc
apsaimniekošanai būtu jānorit, kā iepriekš minēts, proti, izvedot nešķirotos sadzīves atkritumus ne retāk kā 12 nedēļās,” saka Regīna Diūra.
Jāņem vērā, ka atkritumu savākšanas biežums tiek noteikts arī noslēgtajā līgumā starp atkritumu apsaimniekotāju un atkritumu radītāju/valdītāju, bet ne retāk kā normatīvajos aktos paredzētais atkritumu izvešanas biežums.