Foto: LETA/Edijs Pālens

Aprūpes centra “Ziedkalne” lieta: apsūdzētajam noteikts medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis 0

Lietā par seksuālo vardarbību sociālās aprūpes centrā (SAC) “Ziedkalne” Jelgavas novadā pieņemts lēmums apsūdzētajam noteikt medicīniska rakstura piespiedu līdzekli, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas
2018.gada rudenī lietā nozīmēta ekspertīze, taču tās būtību tiesā neatklāja.

Tagad, pēc ekspertīzes veikšanas, slēgtā tiesas sēdē pieņemts lēmums par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanu. Tā kā lieta skatīta slēgtās sēdēs, plašāku informāciju par lietu un piespiedu līdzekļu tiesa arī neatklāj.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krimināllikums nosaka, ka šādu piespiedu līdzekli par piespriest apsūdzētajiem, kas sirgst ar psihiskiem traucējumiem un ir atzītas par nepieskaitāmām vai ierobežoti pieskaitāmām. Kā medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis var būt ambulatora ārstēšana medicīnas iestādē, ārstēšana vispārēja tipa psihiatriskajā slimnīcā vai ārstēšana specializētā psihiatriskajā slimnīcā ar apsardzi.

Jau vēstīts, ka lietā apsūdzētajam apsūdzība celta par izvarošanu, kā arī par seksuālo vardarbību, ja tā izdarīta pret cietušā gribu vai, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Par pirmo noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem, bet par otro – ar cietumsodu līdz septiņiem gadiem.

Plašāku informāciju par apsūdzēto un cietušajiem Grinšpone neatklāja.

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Zemgale” direktors Ilgonis Leišavnieks skaidroja, ka tiesvedība notiek par 2014.gada pavasarī konstatēto seksuāla rakstura vardarbību starp klientiem. VSAC “Zemgale” speciālisti, veicot saņemtās informācijas pārbaudi, secināja, ka ar lielu varbūtību ir izdarīti noziedzīgi nodarījumi, par kuriem izmeklēšana turpmāk ir jāveic policijai. Līdz ar to nosūtīts iesniegums Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldei par kriminālprocesa sākšanu.

Leišavnieks apgalvoja, ka ar sociālā darba metodēm darbā ar klientiem un administratīvajām metodēm ar darbiniekiem nebija iespējams precīzi noskaidrot cietušo skaitu un darbinieku atbildību, tāpēc viņš nevar sniegt precīzu atbildi par cietušo skaitu likuma izpratnē.

“Visiem iesaistītajiem klientiem ir sniegts psiholoģiskais atbalsts. Lai padziļinātu darbinieku izpratni par personu ar garīga rakstura traucējumiem seksualitātes īpatnībām, “Zemgales” sociālā darba speciālistiem bija apmācību cikls, ko pasniedza šīs jomas vadošie speciālisti,” par izdarīto pēc notikušā informēja “Zemgales” vadītājs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.