Kāpēc aptaukošanos nedrīkst ignorēt? 0
Pirmkārt, aptaukošanās ierosina un veicina citu slimību attīstību, piemēram, paaugstinātu asins spiedienu, sirds un smadzeņu infarktu, mugurkaula un locītavu problēmas, elpošanas pārtraukumus miegā, aknu taukaino hepatozi, ginekoloģiskās un reproduktīvās disfunkcijas, palielinātu onkoloģisko saslimšanu risku, kāju vēnu problēmu un II tipa cukura diabēta attīstību.
Otrkārt, aptaukošanās samazina dzīves ilgumu. Sievietēm ar ĶMI>40 vidējais dzīves ilgums ir par 9 gadiem mazāks, vīriešiem par 12 gadiem mazāks, salīdzinot ar cilvēkiem, kuriem svars ir normas robežās.
Treškārt, aptaukošanās rada psiholoģiskas un sociālās problēmas.
Kādi ir efektīvākie veidi, lai samazinātu svaru?
Ja pacients ir stingri apņēmies samazināt lieko svaru, viens no risinājumiem ir mainīt dzīvesveidu – paaugstināt fizisko aktivitāšu līmeni (neietilpst masāžas, strūklveida dušas u.c. pasīvas darbības) un ievērot diētu (rekomendējama konsultācija ar dietologu). Šeit neiet runa par īslaicīgām diētām, bet par ilgstošu un regulāru darbu. Otrs risinājums ir veikt bariatrisko operāciju – ķirurģisku darbību, kas palīdz pacientam zaudēt līdz 75% no virssvara.
Ar diētas palīdzību ikviens var zaudēt svaru, bet cilvēkam var būt grūtības to noturēt attiecīgā līmenī. Ja cilvēks ir atkārtoti centies savu svaru normalizēt, bet tas atgriežas ar uzviju, ja ĶMI ir 35 un vairāk un ir aptaukošanās stimulētas blakus saslimšanas, tad apsverama ķirurģiska operācija.