Aplikācija – laba izvēle apģērba atsvaidzināšanai. Pamācība soli pa solim 0
Katrai skapī ir kāds apģērba gabals, kas savu laiku nokalpojis, bet, kad uzvelk mugurā, labi izskatās, ir ērts un tik mīļš. Arī es, kārtējo reizi caurskatot savu garderobi, tiku līdz džinsa jaciņai, kas joprojām der kā uzlieta. Ko darīt? Atbrīvot vietu citai vai mēģināt piešķirt jaunu dzīvi labai lietai? Ir pieejamas dažādas mežģīnes un dekoratīvās lentītes, pērlītes un gatavas aplikācijas, tāpēc nolēmu jakas mugurpusi rotāt ar pašas šūtu aplikāciju.
Nepieciešamie materiāli
Dažādu krāsu džinsa gabaliņi bija mājās, atlika vien nopirkt līmaudumu, pieskaņotus diegus un ķerties pie darba.
Darba gaita
1. Jakas mugurpusē izvēlas vietu, kur atradīsies rotājums. Sākumā vēl nav zināms, kāds tas izskatīsies un cik liels būs (tas tomēr ir radošs process!), tāpēc uzzīmē un izgriež lielāku papīra piegrieztni. Zīmē! Iespējas plašas – sākot no pašas fantāzijām un beidzot ar visdažādākajām kopijām. Aplikāciju veido no trim dažādiem džinsa toņiem.
2. Vispirms piegriež papīra piegrieztnes lieluma džinsa auduma gabalu, kas veidos aplikācijas pamatu, un tam aizmugurē pielīmē līmaudumu.
Piebilde: aplikācija tiks šūta uzreiz uz jakas. Tagad, atskatoties uz darba gaitu, es gan izvēlētos vispirms darināt gatavu aplikāciju un tad to piešūtu jakai. Darba process ir diezgan grūts, jo jaka visu laiku jāgroza, būtībā – jāburza cauri šujmašīnai.
3. Atspiežot pret loga stiklu, pārvelk vēl vienu zīmējuma un piegrieztnes kopiju. Pie aplikācijas pamatauduma ar kniepadatām piesprauž vienu no piegrieztnēm un izgriež zīmējuma siluetu.
4. Izgriezto zīmējuma siluetu iekomponē aplikācijai paredzētajā laukumā.
Ar rokas dūrienu piešuj uzreiz visas aplikācijas detaļas, taču tās var šūt klāt detaļu pievienošanas secībā.
5. Zīmējumā iekrāso vietas, kur paredzēts nākamais džinsa tonis. Piegrieztni liek uz auduma gabala, kam pielīmēts līmaudums, izgriež nepieciešamās detaļas un ievieto kompozīcijā.
6. Ņem piegrieztnes un zīmējuma kopiju, jo pirmā versija jau sagriezta. Iekrāso zīmējuma centrālās daļas elementus, kas būs no vistumšākā džinsa, un izgriež.
7. Papīra detaļu liek uz auduma gabala, kam aizmugurē pielīmēts līmaudums, un izgriež.
8. Iegūto auduma detaļu ieliek aplikācijā. Visas detaļas sašuj ar rokas dūrienu, ja pārējās, protams, nav piešūtas jau iepriekš.
9. Aplikāciju piešuj ar ne pārāk blīvu 2. zigzaga dūrienu un platu 4. zigzaga dūrienu.
10. Aplikācija pirmoreiz piešūta, tagad var šūt dekoratīvās vīles. Tam tiks izmantoti divi dažādu zilo toņu diegi. Kādā secībā šūt, tas katra paša ziņā. Es sāku ar tumši zilu diegu.
11. Pēc plānotās kompozīcijas ar blīvu 1. zigzaga dūrienu un platu 4. zigzaga dūrienu nošuj daļu dekoratīvo vīļu. Es katru vīli šuvu trīs vai četras reizes, lai veidojas bieza vīle.
Ar gaiši zilu diegu šuj pārējās dekoratīvās vīles un veido papildu līnijas ar parasto šujmašīnas dūrienu. Darba gaitā koncepcija var mainīties – radošs darbs ir un paliek radošs darbs.
Ar blīvu zigzaga dūrienu šūtas aplikācijas visai bieži papildina ar parastā mašīndūrienā šūtām līnijām. Tas kompozīciju padara ne tikai bagātīgāku, bet palīdz arī izglābt ne tik kvalitatīvi nošūtas vietas.