Foto: LETA

Lai iegūtu uzturēšanās atļauju, sieviete aizņemas naudu un neatdod 3

Pirms četriem gadiem Dānijas iedzīvotāja Ļubova Johanesena nolēma palīdzēt savai draudzenei Latvijas iedzīvotājai Margaritai Komarovai un aizdeva viņai naudu. Margaritai, kas pirms desmit gadiem bija pārcēlusies uz dzīvi Latvijā no Uzbekistānas, nauda bija nepieciešama, lai to uzrādītu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, kārtojot pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijā. Tagad Ļubova apgalvo, ka bijusī draudzene Margarita apkrāpusi ne tikai viņu, bet arī valsti.

Reklāma
Reklāma

Draudzības vārdā


“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Kokteilis
VIDEO. “Spļāviens latviešu dvēselēs!” Cilvēkus pamatīgi satracina “Spēlmaņu nakts” priekšnesums
Lasīt citas ziņas

“Jau labu laiku kā esmu pārcēlusies no Latvijas uz dzīvi Dānijā, bet Rīgā palika vecmāmiņa, ko vairākas reizes gadā apciemoju. Vienā no tādām reizēm iepazinos ar Margaritu Komarovu, kura bija pašķīrusies no sava bijušā vīra un atradusi jaunu, no kā piedzima meitiņa. Margarita man sūdzējās par vīru, kas visu naudu nodzēra, viņa nekur nestrādāja, bet viņai vajadzēja uzrādīt naudu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, lai saglabātu termiņuzturēšanās atļauju Latvijā. Kā vēlāk uzzināju, viņa naudu mēdza aizņemties no draugiem un pēc tam neatdeva. Pēc četru gadu draudzības pienāca arī mana kārta. Viņa ļoti centās par sevi atstāt labu iespaidu, palīdzēja vecmāmiņai,” stāsta 46 gadus vecā Ļubova Johanesena. “Kādā 2010. gada jūnija dienā viņa man piezvanīja uz Dāniju un raudot lūdza aizdot uz dažām dienām naudu, ko nepieciešams uzrādīt, lai dabūtu pastāvīgās uzturēšanās atļauju, pretējā gadījumā viņu šķiršot no meitas, kas ir Latvijas pilsone, bet viņa – nav nekas… Mana sirds neizturēja.”

Gan ar pārskaitījumiem, gan ar pazīstamu cilvēku starpniecību Margarita no Ļubovas saņēma vairāk nekā 3000 eiro. Naudu draudzene solīja atdot, kad abas satikšoties Rīgā. Bet, kad Ļubova atbraukusi, Margarita kaut kur vienmēr pazudusi, nomainījusi telefona numuru. 2012. gada decembrī M. Komarova gan uzrakstījusi Ļ. Johanesenai parādzīmi, ka viņa apņemas līdz 2013. gada 30. augustam atdot 2800 latus, ja tas neizdosies, tad par katru nokavēto dienu maksās 1% no visas summas. Bet naudas nav joprojām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Abu sieviešu draudzība, protams, ir beigusies. Pa šo laiku Ļubova smagi saslimusi, bet naudu ļoti grib atdabūt un savu bijušo draudzeni pārmācīt. Lai to panāktu, viņa par Margaritas iespējamo krāpniecību ar naudu un uzturēšanās likumību sūdzējusies robežsardzei, kas atbildējusi, ka M. Komarova uzturēšanās nosacījumus ievērojusi. Rakstīts arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, kas atbildējusi, ka uzsāks pārbaudi.

Naudas atgūšanai Ļubova nolīgusi Rīgas detektīvu aģentūru. Kā man pastāstīja aģentūras prezidente un detektīve Olga Zeļika, no viņas puses visas iespējas esot izsmeltas, tāpēc šajās dienās ieteikusi klientei uzrakstīt iesniegumus Drošības policijai un Kriminālpolicijai par M. Komarovas rīcību – ka, iespējams, viltoti dokumenti, tostarp norādīti finanšu līdzekļi, kas viņai nepiederēja, un deklarēta dzīvesvieta, kurā viņa patiesībā nedzīvoja. “Latvijai nav vajadzīgi ļaudis, kas krāpj ne tikai savus līdzcilvēkus, bet arī valsti,” pārliecināta detektīve.

Viss esot likumīgi


Kādā Rīgas Skudru ielas daudzdzīvokļu namā man izdodas sameklēt pašu M. Komarovu, kura nenoliedz, ka ir parādā naudu Ļubovai, taču to atdošot tikai tad, kad bijusī draudzene viņai personīgi atvainosies.

“Ļubova tika daudz nekrietnības sastrādājusi! Gan sastāstījusi visādas muļķības par mani cilvēkiem, gan iejaukusies manās un vīra attiecībās. Domājat, man bija patīkami, kad Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē mani pratināja? Tur tādi lodziņi kā cietumā… Nekādus pārkāpumus ierēdņi neatrada un uzturēšanās atļauju man neatņēma,” stāsta 47 gadus vecā Margarita Komarova, kura strādājot par sētnieci.

Lai dzīvotu, 
jābūt ienākumiem


Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, kā parasti, konkrētas lietas nekomentē, pat nepasaka, vai M. Komarovai ir vai nav problēmas ar uzturēšanās atļauju Latvijā.

Pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Undīne Priekule norāda, ka likums nosaka – cilvēks, ieradies Latvijā, vispirms drīkst lūgt termiņuzturēšanās atļauju, bet pēc vismaz piecu gadu uzturēšanās Latvijā – arī pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Lai šīs atļaujas iegūtu, nepieciešams uzrādīt virkni dokumentu un ievērot virkni prasību, piemēram, pēdējā gada laikā mēneša ienākumiem jābūt vismaz 320 eiro. Laulības vai bērna piedzimšana uzturēšanās atļauju pati par sevi negarantē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.