Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: shutterstock.com

“Apķērīgais” projektu ieviesējs izkrāpj 2 miljonus ES naudas 2

Policija uzsākusi kriminālprocesu personu grupu turot aizdomās par vairāk nekā divu miljonu no ES struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu. Tāpat konstatēts mēģinājums izkrāpt vēl divus miljonus projekta finansējuma.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Lasīt citas ziņas

Izmeklēšanas laikā par aizdomās turēto šajā noziegumā atzīta viena persona, kurai piemērots apcietinājums. Aizvien tiek skaidrota vēl vismaz sešu personu saistība ar minēto noziegumu.

Šā gada februārī Valsts policija saņēma informāciju par aizdomām, ka kāda projekta iesniedzējs, iespējams, izkrāpis naudu no ES struktūrfondu līdzekļiem. Tiesībsargi noskaidroja, ka vairāku personu grupa – Latvijas un ārvalstu uzņēmumu pārstāvji, veicot saimnieciskās darbības imitāciju, no ES struktūrfondu līdzekļiem izkrāpa vairāk nekā divus miljonus eiro, kā arī ir konstatēts mēģinājums izkrāpt līdzfinansējuma atlikušo daļu vēl vismaz divu miljonu eiro apmērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai panāktu ES struktūrfondu līdzekļu piešķiršanu no LIAA, kāds 1973.gadā dzimis vīrietis iesniedza projektu, kuru kopējās izmaksas sasniedz vairāk nekā desmit miljonu eiro.

Finansējuma saņemšanai projekta iesniedzējs, maldināja LIAA par to, ka viņam jau ir piešķirts bankas aizdevums desmit miljonu eiro apmērā un, lai to pierādītu, projekta iesniedzējs ar citu noziedzīgās grupas dalībnieku palīdzību radīja mākslīgu naudas līdzekļu apgrozījumu savos bankas kontos. Tādā veidā pārliecinot LIAA, ka finansējums projekta realizēšanai tiešām saņemts, aģentūra piešķīra vairāk nekā divus miljonus eiro tālākai projekta realizācijai.

Lai noziedzīgā personu grupa iegūtu arī atlikušo projekta finansējuma daļu, projekta iesniedzējs veicot saimnieciskās darbības imitāciju, LIAA radīja iespaidu, ka ar projekta laikā iegādāto iekārtu notiek produkcijas ražošana un tās pārdošana. Izmeklēšanas laikā gan radušās aizdomas, ka ar šo iekārtu noteiktās produkcijas ražošana, iespējams, nemaz nav veikta.

Pēc Valsts policijas rīcībā esošās informācijas, noziedzīgās grupas darbībā ir iesaistīti vismaz septiņi Latvijas un ārvalstu uzņēmumu pārstāvji. Šobrīd kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas par krāpšanu lielā apmērā, kā aizdomās turētā atzīta viena persona, kurai jau piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Par šādu nodarījumu krimināllikumā paredzētā atbildība ir brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Kriminālprocesa laikā policija veikusi arī vairākas apjomīgas kratīšanas projekta realizēšanas vietā un iesaistīto personu dzīvesvietās, kur arīdzan tika izņemts liels daudzums izmeklēšanai nozīmīgu dokumentu, elektronisko datu nesēju un citu pierādījumu par minēto krāpšanu.

Reklāma
Reklāma

Lai skaidrotu visus notikušā apstākļus un pārējo iesaistīto personu atbildību nodarītajā, izmeklēšana turpinās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.