
Lai nav jāgriež! 0
Nav specifiskas apendicīta profilakses. Tomēr ilgstoša un ārsta nekontrolēta zāļu lietošana maina zarnu mikrofloras līdzsvaru, nelabvēlīgi ietekmējot arī apendiksa stāvokli. Arī aizcietējumi veicina labvēlīgās mikrofloras iznīkšanu, bet tā uzņemas galveno cīņu ar infekciju izraisītājiem.
Tādēļ zarnu veselībai par labu nāk regulāras ēdienreizes un sabalansēts uzturs, arī šķiedrvielas, kas veicina zarnu darbību. Arī pietiekama šķidruma daudzuma (1,5–2 l diennaktī pieaugušajiem) uzņemšana palīdz mazināt aizcietējumu risku.
Ar vingrošanu sākta diena pamodina zarnu traktu, mudinot arī apendiksu ķerties pie savām aizsargfunkcijām. Taču šim procesam nav vajadzīga sporta nodarbība – pietiek ar pagriešanos uz muguras, dziļu ieelpu, izelpu, elpas aizturēšanu uz brīdi un vēdera ievilkšanu, sasprindzinot muskuļus. To atkārtojot vairākkārt, zarnas pamodīsies. Protams, tas neizslēdz nopietnākas fiziskās aktivitātes – vismaz garas pastaigas svaigā gaisā.
Lai paātrinātu ēdiena pārvietošanos zarnu traktā un uzlabotu asiņu pieplūdumu vēdera dobuma orgāniem, nevajag kautrēties pēc maltītes ar apļveida kustībām pamasēt sev vēderu pulksteņa rādītāju kustības virzienā. Ne velti māmiņas tā glauda puncīti saviem mazuļiem.