Ja jūtama gāzes smaka 0
Ja telpā jūtama gāzes smaka, jāaizgriež balona ventilis un gāzes plīts krāni, papildu vēdināšanai jāatver logi un durvis. Jebkura liesma vai dzirkstele var izraisīt sprādzienu, tāpēc nedrīkst smēķēt, aizdedzināt sērkociņus vai kā citādi lietot atklātu uguni. Nedrīkst ieslēgt un izslēgt darbojošās elektroiekārtas, tostarp gaismas slēdžus.
Ja, ar ziepjūdens šķīdumu pārbaudot balonu, konstatējat gāzes noplūdi (ar otiņu uzsmērētajā ziepjūdenī veidojas burbuļi), nekavējoties zvaniet ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112!
Bīstamo gāzes balonu atskrūvējiet no reduktora un nekavējoties iznesiet ārpus mājas vietā, kur iespējamais sprādziens varētu būt mazāk bīstams. Novietojot jāņem vērā vēja virziens, lai gāzi neaizpūstu uz citām tuvumā esošām ēkām, pagrabiem, padziļinājumiem un atklātas uguns avotiem. Balona tuvumā nedrīkst atrasties cilvēki.
Svarīgi
• Ja gāzes noplūdes dēļ izceļas liesmas, tās jāmēģina noslāpēt, uzmetot mitru dvieli vai citu auduma gabalu. Pēc tam varēsiet aizgriezt ventili, sevi neapdedzinot. Ja paši nevarat tikt galā, apsedziet bojāto vietu ar mitru dvieli, tas palīdzēs līdz ugunsdzēsēju atbraukšanai novērst vai mazināt gāzes noplūdi.
• Gāzes balonus un caurules nedrīkst pārbaudīt ar aizdegtu sērkociņu vai šķiltavām! To dara ar ziepjūdeni. Iepiliniet bļodiņā nedaudz Fairy vai cita trauku mazgājamā līdzekļa un ar otiņu uzsmērējiet uz pārbaudāmās vietas. Ja veidosies ziepju burbuļi, tātad ir gāzes noplūde!
• Ja no aizvērta balona plūst gāze, nekavējoties zvaniet 112!