Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls. Foto – Shutterstock

Parunājiet par vīrieša ķermeni 0


Katru reizi, kad jūs redzat, ka ekrānā rāda cilvēka bildi bez fotošopa, jūs varat runāt par “normāliem” ķermeņiem. Un otrādi – ja redzat kaut kur spēcīgu muskuļotu ķermeni, kur katrs muskulītis redzams, variet jautāt bērnam, ko viņš par to domā. Un ja viņš atzīsies, ka tas ir super, piebilstiet, ka tomēr reti kuram vīrietim ir tāda vēdera prese. Ķermeņi ir dažādi un tas ir normāli.

Reklāma
Reklāma

Esiet delikāti

7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
Lasīt citas ziņas

Saprotiet, ka šī puišiem ir ļoti delikāta tēma (tāpat kā meitenēm). Viņiem ir savs priekšstats, kādi viņi vēlētos būt un sevi redzēt. Nekādā gadījumā nekauniniet bērnu un nepārtrauciet viņu ar tādām frāzēm kā: “Tu jau tāpat esi skaists” vai “Ai, taču nospļaujies par to!”. Cieniet viņa jūtas.

Ķermenis un dvēsele

Atgādiniet puikam, ka cilvēks nav tikai viņa ķermenis. Novērtējiet, ka viņš, piemēram, prot sasmīdināt, ka viņš prot klausīties, cik viņš ir rūpīgs tajās prasmēs, kas viņu ļoti interesē. Tā viņš sapratīs, ka viņu novērtē ne tikai par to, kā viņš izskatās pēdējā pašbildē.

Ēdiens

CITI ŠOBRĪD LASA

Cenšoties veidot izpratni par veselīgu ēdienu, mēs dažkārt visu novienkāršojam – viss svaigais un zaļais ir veselīgs, viss pārējais – neveselīgs un kaitīgs. Tomēr paskaidrojiet, kādi tauki ir noteikti vajadzīgi veselībai.

Pareiza ēšana nav tikums, tāpēc, ja dēls ēd spinātus, nevajag teikt, ka viņš ir “labs dēls”, bet, ja ēd smalkmaizīti, tad “slikts”.

Sports

Ja puiši apmeklē sporta nodarbības, tad sāk vērtēt savu ķermeni ne tikai pēc estētikas terminiem, bet arī pēc funkcionalitātes: spēks, izveicība, enerģija – tas viss ir pamatā priekam un apmierinātībai ar sevi, tātad arī pašcieņai.

Trauksmes signāli

Nepārliecinātība par sevi un nekontrolēta piedevu lietošana (steroīdi, proteīni, kofeīns u.tml.).

Pārēšanās vai stingras diētas, piemēram, tikai olbaltumvielas uzturā. Ja puika pārāk bieži atsakās mājās ēst, sakot “Es jau uzkodu skolā/pie drauga”, iespējams, viņš cenšas slēpt, ka cenšas notievēt.

Apātija, intereses trūkums ikdienas nodarbēm.

Pārlieki treniņi – ir puiši, kas ar sāpēm un traumām neapzināti sevi soda par sava ķermeņa nepilnību.

Pašnāvnieciska uzvedība un pašievainošana arī var būt zīme par neapmierinātību ar savu izskatu.

Avots: econet.ru

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.