Foto-LETA

Ap 100 cilvēku Esplanādē pauda atbalstu bēgļu uzņemšanai Latvijā 29

Lai atbalstītu bēgļu uzņemšanu Latvijā un solidarizētos ar bēgļiem, kuri cenšas nokļūt Eiropā, Esplanādē pie Raiņa pieminekļa notiekošais pikets pulcēja aptuveni 100 cilvēkus, novēroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Kokteilis
Viņos mīt neapdzēšama uguns! 5 datumos, kuros dzimuši paši karstasinīgākie partneri
Lasīt citas ziņas

Piketētāji turēja rokās plakātus “Neviens cilvēks nav nelegāls”, “Rainis bija bēglis”, “Vaira Vīķe-Freiberga bija bēgle”, “Tikumību darbos”, “Bēgt nav izvēle. Palīdzēt vai nepalīdzēt – ir” un citus. Starp plakātiem bija arī kāds, uz kura attēlots sarkans tanks un rakstīts “Es arī bēgtu”.

Kāda pensijas vecuma kundze turēja rokās plakātu, uz kura rakstīts: “Kur bija Eiropa 1949.gadā, kad 42 000 cilvēku nāvei sūtīja?!” Tāpat uz Esplanādi bija atnākuši daži cilvēki, kuri citiem atklāti stāstīja, ka ir rasisti un lepojas ar to, mēģinot pārliecināt klātesošos, ka Eiropai un Latvijai nevajadzētu uzņemt Āfrikas bēgļus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starp piketētāju oponentiem bija daži “Antiglobālisti”. Kāds no atnākušajiem, uzvilcis melnu T-kreklu ar uzrakstu “Nē imigrācijai”, pūļa priekšā sāka skaļi paust viedokli, ka bēgļus Latvijai nevajadzētu uzņemt. Klātesošie piketētāji viņu izsvilpa, taču nekādi fiziski konflikti neizcēlās.

Kā novēroja LETA, starp piketa apmeklētājiem bija arī ļaudis, kuri bieži mēdz apmeklēt sabiedriskus pasākumus par ļoti plašu tēmu loku.

Pasākuma dalībnieku mērķis bija demonstrēt Eiropas solidaritāti dienā, kad daudzās Eiropas pilsētās notiek līdzīgi pasākumi, kā arī izrādīt atbalstu cilvēkiem, kuri bēg no kara, vardarbības un pārkāpumiem pret viņu cilvēktiesībām.

Pasākuma organizatoru pārstāvis Andris Šuvajevs iepriekš arī skaidroja, ka piketa mērķis ir parādīt, ka Latvijā dzīvo toleranti un atvērti cilvēki, kuri ir gatavi uzņemties risku un grūtības, kas saistītas ar bēgļu uzņemšanu, kā arī radīt spiedienu uz politiskajām partijām, lai tās aktīvi risina bēgļu jautājumu un pieņem pozitīvu, humānu nostāju. imigrantu no Itālijas, Grieķijas un Ungārijas. Latvijai papildus būtu jāuzņem 526 bēgļi. Latvija iepriekš bija paudusi piekrišanu 250 bēgļu uzņemšanai, tātad kopumā valstī būtu jāuzņem 776 bēgļi.

Notikušais pikets bēgļu uzņemšanu atbalstam noslēdzās bez starpgadījumiem. Piketa pieteicēja Insa Krēmere pēc pasākuma beigām aģentūrai LETA pauda gandarījumu par cilvēku skaitu, kuri atsaucās aicinājumam. “Sākumā bija bail, ka vispār neviens neatnāks, taču viņi ieradās, un daudz vairāk, nekā sākotnēji biju gaidījusi,” atzina Krēmere.

Reklāma
Reklāma

Vaicāta, vai pikets ir sasniedzis mērķi, viņa atgādināja, ka pasākums bija daļa no Eiropas rīcības dienas, “un mēs esam daļa no tā, parādot, kāds ir mūsu viedoklis, un tas ir ļoti svarīgs,” viņa sacīja, skaidrojot, ka piketi Latvijā norisinās samērā reti, tādēļ īpašs prieks ir par lielo cilvēku atsaucību. Viņa arī zināja teikt, ka cilvēki sākuši izrādīt iniciatīvu, plānojot dažādus cita veida atbalsta pasākumus, kā arī norādīja, ka bēgļu atbalstam, iespējams, tiks dibināta arī biedrība vai organizācija.

“Mēs noteikti kaut ko iekustinājām. Mūsu skaits varētu arī pieaugt, jo ir daudzi, kuri domā līdzīgi,” pārliecinoši norādīja Krēmere.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.