Antibiotikas var paildzināt mūžu 0
Šveiciešu zinātnieki atklājuši gēnus, kas būtiski ietekmē dzīves ilgumu, turklāt šo procesu iespējams vadīt, izmantojot antibiotikas, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.
Šis mehānisms atklāts mitohondrijā, un eksperimentos ar laboratorijas pelēm konstatēts, ka tas spēj ievērojami palēnināt novecošanu. Iespējams, rasta atbilde uz jautājumu – kāpēc daži cilvēki vienā un tajā pašā populācijā dzīvo ilgāk? Atklātais mehānisms atklāj to, kā ar antibiotiku palīdzību var paildzināt peļu mūžu par 250 dienām (parasti tās dzīvo 356 – 900 dienas).
Pētnieki uzskata, ka šis atklājums sola lieliskas perspektīvas saistībā ar dzīves ilguma palielināšanu. Jaunais mehānisms ir ļoti vienkāršs, turklāt tas vienlaikus arī sekmē ilgstošu normālas veselības uzturēšanas iespēju. Piemēram, eksperimentos šādai ārstēšanai pakļautie dzīvnieki lieliskā formā bija ievērojami ilgāk par citiem sugas brāļiem un tiem piemita paaugstināta izturība un muskuļu spēks.
Šveiciešu zinātnieki ir pārliecināti, ka šis mehānisms vienādā mērā darbojas arī citiem zīdītājiem, ieskaitot cilvēkus. Tiesa, lai patiešām izstrādātu reālu dzīvības ilgumu palielinošu terapiju, vēl ejams sarežģīts pētījumu ceļš. Pirmkārt, terapija jāveic strikti noteiktā jaunā organisma attīstības periodā, un cilvēkiem šis periods vēl nav precīzi noteikts, otrkārt – lai iegūtu ar cilvēkiem veiktās terapijas rezultātus, nāksies vākt datus visas eksperimentā iesaistīto cilvēku dzīves garumā. Tomēr viss liecina, ka zinātniekiem nebūs lielu problēmu ar brīvprātīgo piesaistīšanu…