ANO nosoda Vatikānu 0
ANO Cilvēktiesību komiteja pieprasa Vatikānam nekavējoties aizvākt priesterus pedofilus.
Apvienoto Nāciju Organizācijas Cilvēktiesību komiteja nosodījusi Vatikānu par to, ka Romas katoļu baznīcas vadība pieņēmusi nostādnes, kas pieļāva, ka priesteri gadu desmitiem ilgi ir izvarojuši un uzmākušies desmitiem tūkstošu bērnu, kā arī aicinājusi publiskot datus par pedofiliem un baznīckungiem, kas slēpa viņu noziegumus. Vatikānam ir nekavējoties jāatceļ no amatiem visi aizdomās par bērnu seksuālo izmantošanu turētie priesteri un jānodod viņi policijai, paziņoja ANO Bērnu tiesību komiteja. Komiteja nosoda kārtību, ka priesteri bērnu izmantotāji tiek pārcelti no draudzes uz draudzi dažkārt arī pāri robežām, lai šādi censtos slēpt viņu noziegumus un pasargātu no tieslietu struktūrām.
ANO komiteja Svēto Krēslu asi kritizēja arī par tā attieksmi pret homoseksuālismu, kontracepciju un abortiem, kā arī norādīja, ka Vatikānam ir jāpārskata sava politika, lai garantētu bērnu tiesību ievērošanu un to, ka viņiem ir pieejama veselības aprūpe.
Ziņojumā teikts, ka ANO Cilvēktiesību komiteja ir “ļoti nobažījusies par to, ka Svētais Krēsls nav atzinis pastrādāto seksuālo noziegumu apmēru, nav veicis nepieciešamos pasākumus, lai atklātu bērnu seksuālas izmantošanas gadījumus un aizsargātu bērnus, un ir pieņēmis nostādnes un prakses, kas ir novedušas pie pārkāpumu turpināšanās un to pastrādātāju nesodāmības”.
ANO komiteja aicina seksuālo noziegumu komisiju, par kuras izveidi decembrī paziņoja pāvests Francisks, veikt neatkarīgu izmeklēšanu par visiem priesteru veikto seksuālo nodarījumu gadījumiem un to, kādā veidā katoļu baznīcas hierarhija uz tiem ir reaģējusi laika gaitā, kā arī aicina Vatikānu ieviest skaidrus noteikumus, ka obligāti ir jāziņo policijai par tamlīdzīgiem gadījumiem.
Komiteja savus ieteikumus iesniedza pēc tam, kad janvārī veica iztaujāšanu Vatikānā par to, kā tas ievēro ANO Bērnu tiesību konvenciju, kas ir galvenais starptautiskais līgums par bērnu tiesību garantēšanu. ANO lūdza Vatikānu īstenot rekomendācijas un līdz 2017. gadam ziņot par progresu. Vatikāns jau par 14 gadiem ir nokavējis termiņu, kad vajadzēja iesniegt savu iepriekšējo ziņojumu.