Andris Poga
Andris Poga
Foto – Timurs Subhankulovs

Andris Poga debitējis Stavangeras Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta amatā 0

Jaunu izaicinājumu pieņēmis pašreizējais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Andris Poga, kurš no 2021./2022. gada sezonas stāsies Stavangeras Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta amatā, liecina informācija SSO mājas lapā.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Telegram” kanālos arvien satraucošākas krievu atzīšanās: Karš ir kļuvis par komadieru privāto biznesu
Kokteilis
Līdz nedēļas beigām lielo džekpotu izvilks šīs četras Zodiaka zīmes
Visticamākais scenārijs – uzbrukums Suvalku koridoram: brīdina, ka kaujas operācija pret NATO varētu sākties jau 2027. gadā
Lasīt citas ziņas

Pirmā iespēja redzēt un dzirdēt orķestra un tā topošā galvenā diriģenta saspēli norvēģu klausītājiem bija ceturtdien, 5. septembrī.

“Būt par Stavangeras Simfoniskā orķetra galveno diriģentu ir daudz vairāk nekā tikai amata apzīmējums,” atzinis Andris Poga. “Tas ir arī izaicinājums un pienākums orķestri pastāvīgi attīstīt un pacelt to jaunā līmenī. Esmu pateicīgs par uzticību un ļoti gaidu ceļojumu kopā ar Stavangeras Simfonisko orķestri.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt SSO izpilddirektors Mortens Vārlands oficiālajā paziņojumā norādījis, ka Andris Poga ir starptautiski atzīts diriģents un “mēs ticam, ka viņš spēj pacelt Stavangeras Simfonisko orķestri jaunos muzikālos augstumos”.

Koncerta programmā bija iekļauti divi Prokofjeva klavierkoncerti un Čaikovska 4. simfonija, kā arī Ludviga Irgena Jensena īsā “Būlas dziesma” no lugas “Driftekaren” iestudējuma (1908).

“Stavanger Aftenblad” mūzikas kritiķis Ārnfins Bē-Rigs (Arnfinn Bø-Rygg) norādījis, ka Pogas izvēlētā programma bijusi “pārsvarā krieviska”, un īsā “Būlas dziesma” šķitusi tajā “ielikta neveiksmīgi”, tomēr uzteica orķestra un diriģenta kopdarbu, piebilstot, ka koncerta noslēgumā klausītāji to sveikuši ar pelnītiem aplausiem.

Stavangeras Simfoniskais orķestris ar Andri Pogu parakstījis līgumu uz trim sezonām no 2021. gada 1. augusta. Līdz tam Andris Poga kopā ar orķestri piedalīsies piecos abonementa koncertos, arī sezonas atklāšanas koncertā nākamā gada 27. un 28. augustā.

Andris Poga pārņems galvenā diriģenta zizli no Venecuēlā dzimušā kolēģa Kristiana Vaskesa, kurš šajā amatā bijis kopš 2010. gada.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.