Romāna autors Andrejs Migla.
Romāna autors Andrejs Migla.
Foto: Artis Drēziņš

Andrejs Migla uzrakstījis vēsturisku romānu par Brīvības cīņām Liepājā 1

Mārtiņdienā Liepājas kultūrvēsturiskajā Pētera I namiņā saviesīgā noskaņā atvēra rakstnieka Andreja Miglas jauno romānu “Brīvības stars”. Tas gan nevēsta par cara laikiem, bet gan par Brīvības cīņām 1919. gadā Liepājā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Kā zināms, 1919. gads bija politisku un militāru notikumu ļoti sablīvēts laiks, īpaši Liepājā. Latviešu, britu, franču, amerikāņu, dažādas pakļautības vācu un krievu militārie spēki gan radīja notikumus, gan reaģēja uz tiem, pa starpu vēl daudzas politiskas aktivitātes.

Neapskaužami bija liepājnieku centieni tajā laikā orientēties, kāds vējš no kurienes pūš un kādus laikus sola nākotne.
CITI ŠOBRĪD LASA

Rakstnieks centies ļoti skrupulozi precīzi, cik nu arhīva dokumenti un citas liecības to ļāvušas, dokumentēt militāros un politiskos notikumus, no kuriem ne visi ir plaši zināmi vai pat nezināmi.

Vienlaikus rakstnieks atdzīvinājis vēsturiskās personas pēc principa “ko viņi būtu sacījuši un domājuši”. Lai būtu interesantāk, rakstnieks izdomājis arī savu tēlu, karavīru Jāni, kurš ir notikumos vai ap tiem. Ir arī citi izdomāti tēli, mīlas līnija un citas, kā jau tas piederas vēsturiskam romānam.

Prieks, ka arī šī raksta autoram izdevās palīdzēt ar arhīva materiāliem par bruņuvilciena “Kalpaks” cīņām,

jo bija neskaidrības ne tikai par notikumiem, bet arī par bruņojumu un apkalpi un, starp citu, joprojām neesot zināms, kurš bija vilciena komandieris otrajā, sekmīgākajā “Kalpaks” kaujā (pirmajā kaujā “Kalpaka” komandieris Klestrovs gāja bojā) – rakstnieks pieļauj, ka tas varētu būt bijis kāds brits, ko tajā laikā un arī pēc tam nebijis vēlams afišēt…

Lai kā tas arī būtu bijis, lasiet A. Miglas grāmatu “Brīvības stars”, kur savijas stingra dokumentāla patiesība ar autora fantāziju.

Starp citu, šī grāmata ir turpinājums citai – “Dzintara stars”, kas uzrakstīta līdzīgā stilā un vēsta par notikumiem Liepājā nedaudz iepriekš – sākot ar 1918. gadu.

“Brīvības stars” izdota ar Liepājas domes Kultūras pārvaldes atbalstu. Tirdzniecībā nebūšot pieejama, tikai pret ziedojumiem Liepājā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.