
Andra Vītoliņa izstādi “Vakarzemes noriets” atklās Tallinā 0
Tallinas mākslas galerijā “Fahle” 15. aprīlī tiks atklāta mākslinieka Andra Vītoliņa izstāde “Vakarzemes noriets”, aģentūra BNS uzzināja galerijā.
Izstādes organizatori norāda, ka arhitektūrai ir nozīmīga loma Vītoliņa darbos. Daudzi, kam ir priekšzināšanas Latvijas mākslā, pazīst Vītoliņu kā tērauda labirintu un nepabeigtu debesskrāpju motīvu autoru. Savu interesi par arhitektūru sācis ar urbānās pētniecības ceļojumiem uz fabrikām, mākslinieks ir nonācis līdz atskārsmei par arhitektūru kā sabiedrības politizētās pašizpausmes centrālo elementu.
Pagājušajā gadā Vītoliņš piedalījās ikgadējās Tartu Mākslinieku Savienības izstādē ar vizionāri ģeometriskās struktūrās sablīvētu kompozīciju “Darījums ar Arābiem”, kuras iedvesmas avots bija ceļojums uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Pēdējā laika notikumi ir vērsuši mākslinieka uzmanību no Austrumiem uz Rietumiem, jo pašlaik nepatikšanās ir pati Vakareiropa, kas šķietami tic universāli standartizētai un masveidīgi producētai vērtību sistēmai.
Izstādes “Vakarzemes noriets” organizatori par pamanāmāko elementu darbu sērijā uzskata trafaretos balstītās baznīcas. Tās esot īpašas, jo Vītoliņš šādus darbus iepriekš nav veidojis.
Izstādes atklāšana norisināsies plkst.19. Tā būs skatāma līdz 15.maijam.