Bijusī veselības ministre Anda Čakša
Bijusī veselības ministre Anda Čakša
Foto – Ieva Leiniša/LETA

Anda Čakša: Kāpēc mums ir daudz tādu vietu, kur būtībā nevajadzētu būt problēmām? 0

“Es patiesībā ļoti bieži par to domāju – kāpēc mums ir daudz tādu vietu, kur būtībā nevajadzētu būt problēmām?” TV24 raidījumā “Preses klubs” ar pārdomām dalījās Anda Čakša, 13. Saeimas deputāte (frakcijām nepiederoša), JV biedre, bijusī veselības ministre.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Viņa pati ir nonākusi arī pie atbildes – ja raugāmies uz nodokļu maksāšanas tēmu, tad, lai gan bieži izskan aicinājumi samazināt nodokļus, jāsaprot, ka daudzi pakalpojumi tiek nodrošināti tieši par nodokļu maksātāju naudu, taču valsts ilgu laiku ir cīnījusies ar ēnu ekonomiku.

Otra tēma ir saistīta ar birokrātiskām procedūrām – birokrātijas dēļ mēs neuzticamies cits citam. Taču tam ir arī daudz iemeslu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es domāju, ka reizēm tie līdzekļi netiek izmantoti maksimāli efektīvi, kā varētu panākt labāko iespējamo rezultātu, meklējot pareizās vietas,” Čakša norāda.

Tāpat viņa piemin, ka ir slikta sadarbība starp institūcijām – daudzi cilvēki dara vienu un to pašu, nezinot, ka kāds cits jau to dara: “Tas nesadarbošanās gēns ir ļoti spēcīgs iekšā.”

Vēl kāda problēma, par ko viņa runā – mēs viens otru par daudz sodām par to, ka kaut kas neizdodas ar pirmo reizi ļoti labi.

“Mūsos ir tik liels tas nosodījums, ka tie cilvēki, kuri dara, baidās kļūdīties, un baidās tik ļoti, ka izdara, iespējams, ne to labāko iespējamo versiju,” Čakša stāsta.

Viņasprāt, ja mēs mazāk viens otru nosodītu, bet palīdzētu un ieklausītos viens otrā, tad būtu daudz labāks rezultāts.

SAISTĪTIE RAKSTI