Anatolijs Danilāns par ēšanu pēc sešiem vakarā un vai kuņģī tiešām radīsies caurums 0

Jautājām gastroenterologam Anatolijam Danilānam, vai viņš apstiprina trīs vispārpieņemtas patiesības par kuņģi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Veselam
Tas ir īsts baktēriju magnēts… Gandrīz visi, ejot dušā, aizmirst nomazgāt šo nelielo ķermeņa daļu, taču tā nevajadzētu
Lasīt citas ziņas

1. apgalvojums. Pēc sešiem vakarā ne
drīkst ēst, bet brokastis gan noteikti jābauda, citādi var rasties kuņģa vainas.

Kuņģis un zarnas nodrošina ne vien barības vielu sagremošanu, bet arī organizē enerģijas izvietošanu un apetīti. Tiek izdalīti vairāki hormoni, kas gādā, lai apēstais nokļūtu tur, kur nepieciešams, rūpējas par organismā nonākušo uzturvielu izvietošanu taukaudos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, grelīns – šis hormons sekmē apetīti. Ja sāk gribēties ēst, tātad izdalījies grelīns, kas aicina un sit pa smadzenēm – ir jāpaēd!

Aplams ir pieņēmums, ka no rīta ir obligāti jāpaēd, citādi kuņģī radīsies caurums. Ja no rīta nav apetītes, par varītēm nav jāmielojas.

Vēl viens interesants hormons ir peptīds YY, to izdala resnās zarnas gļotāda. Izrādās, ka daudziem apaļīgiem cilvēkiem šā hormona izdale dienā ir maza. Vairāk tas rodas vakarā, tādēļ šajā laikā arī apetīte varenāka. Pārēdas, uzņem liekas kalorijas, bet tas veicina svara pieaugumu. Der zināt, ka apaļīgajiem attiecībā uz ēšanu jāpieskata sevi vakara stundās.

Aplams ir pieņēmums, ka no rīta ir obligāti jāpaēd, citādi kuņģī radīsies caurums. Ja no rīta nav apetītes, par varītēm nav jāmielojas.Apaļīgs cilvēks par varas makti cenšas ēst, uzņem kalorijas, arī vakarā metas virsū maltītei, jo ļoti gribas ēst. Lieka ķermeņa masa visbiežāk ir nevis tādēļ, ka ēd vēlu vakarā, bet kopumā diennakts laikā ir uzņemtas liekas kalorijas, ēsts pārlieku daudz.

Protams, pieēdoties vakarā, kuņģim ir grūtāk uzņemto pārstrādāt.

2. apgalvojums. Nervozēšana bojā kuņģi.

Stress un uztraukums patiesi var ietekmēt kuņģa un zarnu traktu. Taču tas nevar izraisīt ļaunu slimību, tikai veicināt kādu funkcionālu kaiti. Vēl stress mēdz paasināt kuņģa čūlu, ko izraisījusi helikobaktērija.

Esmu ievērojis, ka kuņģi un zarnu traktu visvairāk iespaido stresa situācija, kurā cilvēks jūtas nenovērtēts, ir neapmierināts ar darbu vai ģimenes dzīvi, izjūt to kā savu nepilnvērtību.

Reklāma
Reklāma

3. apgalvojums. Kuņģī atrodas otra dvēsele. Ja piedzīvota liela laime un prieks, uzreiz izjūtam kņudoņu kuņģa rajonā. Ja nemiers un bailes – atkal kuņģis raida…

Ikvienam ir ļauts ticēt, kam vēlas. Vienīgi, ko lai saka par tiem, kuriem slimības dēļ kuņģis izoperēts? Zinu daudzus no viņiem – labi cilvēki, ar skaistu dvēseli un dzīvo laimīgi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.